Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Konformio kretinico a'la katolicco mohero beretto pis!


Oxyvia

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Pierwotnie wierszyk nosił tytuł: "Kretyn" i odnosił się do wszelkich tego typu konformistów. Ale chciałam go nieco uaktualnić. Za 10 lat być może pokażę go komuś innemu pod innym jeszcze tytułem - kto to wie?
Dobrze, że Jaro trochę się uśmiał - taki był cel napisania tego "dziełka". Bardzo się cieszę i niczego więcej nie oczekuję. Ten wierszyk nie miał być poważny ani inteligentny, miał tylko bawić. Przecież lekkie, rozrywkowe dziełka też są ludziom potrzebne. Ja nie pretenduję do miana Wielkiej Artystki, jak niektórzy tutaj. Ja się bawię w pisanie wierszy i zapraszam wszystkich do zabawy wraz ze mną. A jeśli ktoś nie chce, bo mu moje wiersze akurat nie odpowiadają - to przecie nie ma przymusu. Ale Ty się ubawiłeś, tak? No i świetnie.
Przekłamanie? Że konmformizm tylko w jednej określonej grupie społecznej? No, być może to przekłamanie. Ale w takim razie większość piosenek kabaretowych to też takie właśnie przekłamania. Na szczęście nikt ich nie traktuje poważnie, więc też wielkiej szkody nie czynią w umysłach ludzkich. A bawią - i o to chodzi. ;-)
Bardzo dziękuję za filozoficzno-lingwistyczno-antropologiczny komentarz. Nie spodziewałam się, że mój niepoważny utworek wywoła tak głęboki i mądry koment! Czuję się zaszczycona. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Bardzo pomysłowe. A jakie elegancke. Śliczny chłopczyk jesteś.
Owszem, śliczny, a skąd wiesz? Tylko z tym chłopczykiem to taka dość złożona sprawa.
Gra pozorów, powiedziałbym.

No to Grucha się dobrze bawił. Niech Bóg ma go w swojej opiece.

Wujek Dobra Rada jest na emeryturze. Bezcenne rady znajduje się w obfitości w innych działach:)

A gdzie? Chyba że to jest informacja zastrzeżona dla tych, co dostąpili łaski.:)

Ja się może czepiam, ale wciąż czekam na okazanie tego "poetyckiego zaawansowania", które mnie niezwykle intryguje. Przeczuwam, że jako motywacja może tutaj grać rolę ilość wyświetleń i rotacja tekstów - też może być. Pisanie dla zabawy - też, jak najbardziej.
Co do zabawy, to mnie o wiele bardziej od takich tekstów bawią ludzie, którzy nie rozumieją, co się do nich pisze. Albo nie chcą zrozumieć. Albo udają, że nie rozumieją.
Pisać każdy może. I bawić się słowem - tak, jak chce i tak jak potrafi. I na takiej samej zasadzie ja mogę napisać, że według mnie tekst jest mierny i takie pisanie to strata czasu.:)
czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...