Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @agfka Matka Bogów zapewne miała postać świni, bardzo mi to drogie, dziękuję :)
    • Totalne to jest.  Takie właśnie słowo chyba najlepiej to określa, totalne. Maciora boska jest genialna.  Dobrze, że zamieściłeś słowa, no i po co było się upierać, że nie trzeba.   .. Ale przytłacza to bardzo, jest w tym spóścizna głodu, ciemności. Jak w Imieniu Róży na przykład, tak ukazanej modlitwy, przez pusty brzuch, brud, parchy, nie wiem co tam jeszcze. Straszne to.
    • @Ajar41 uffffff,

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , tak, tylko PL - owi współczuć takich słabostek - Michael Douglas lata się zmagał z uzależnieniem … jak i wielu innych; u podstaw anomalii, często leży  psychologiczne zaburzenie pokładów empatii; osoby traktujące innych przedmiotowo są wypadkową własnych  deficytów emocjonalnych  ( bo wykorzystywanie seksualne drugiego, sprowadza się do bezdusznej instrumentalizacji, pozbawionej możliwości wejścia w głębsze, duchowe porozumienie ) , a to ułomność. Miejscowości Ligota- nie znałam, ale w staropolszczyźnie nazwa  oznaczała -  ulgę;))   Nie pas cnoty Lima F i jego kruszec są ważne, lecz to, KTO ma kluczyk,,,oby był na dnie jeziora;))
    • @violetta Masz cierpliwość...
    • Rumpel to dziś twój najlepszy kumpel, który tak jakoś chyba podświadomie albo może podskórnie szuka Pelagii lub Melanii, tej ładnej, głębiowidzącej i tęsknej, w którymś z samotnych miejscówek na nieprzebranym oceanie, a jest ich siedem, który skądinąd całą przestrzenią jest napakowany opartą na dnie sążnisto słoną wodą. I żeby tak zapaść na lubą jak we wcześniej przebytej ogromnej toni. I żeby w niej odnaleźć dziecko, aby jej mentalną dziecinność wyklaskać z wdzięcznością i ładnie poprosić o kilka chwil następnego i wspólnego rejsu na rajską wyspę, gdzie ani widu ani słychu po jabłoniach. Seranon, 01.06.2024r.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...