Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ponura Tajemnica


Rekomendowane odpowiedzi

Czuć strach
rosnący z każdym krokiem
opadający w momencie ekstazy
-to odzew szaleństwa
Drgają w oczach nieruchome obrazy
zamykają się samoczynnie drzwi
na niematerialny klucz

Walkę toczy się na powietrzu
w bezwładzie mózgu ,
na szarym końcu ostrza
z którego widać ślepą śmierć
Dopadając Siebie rozumiem
kim jestem ...

giń mój bracie
zapomniany,niewinnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam wczoraj film "Ponura Tajemnica" i jakoś mnie natchnął.

Film opowiadał o kobiecie(Kylie) która w dzieciństwie widziała jak jej matka spłonęła. Od tego czasu miała dość poważny problem ze sobą przez co wylądowała w zakłądzie psychiatrycznym. Po paru latach jej brat [psychiatra jak dobrze pamiętam] wypisał ją ze szpitala i zabrał na wyspę,na której stał dom,należący do ich pra babci. Pojechali tam ponieważ jej brat opracował terapie która miała jej pomóc w zwalczeniu strachu i opanowaniu nerwów. Kiedy się denerwowała zadawała sobie ból.
W okolicy tzn. na sąsiedniej wyspie mówiono o czarawnicy która wysysała z mężczyzn krew[podobno była to krewna Kylie].
Okazało się że dom był nawiedzony i Kylie widziała na jego posesji ducha chłopca i kobiety.
Po połowie filmu wyszło na to że krewna Kylie miała moc kierowaniem ludzkim ciałem [tzn. siłą woli manipulowała ludźmi]. Przez swoją moc doprowadziła do wielu samobójstw.
Ok to tyle ;) Nie powiem jak sie skończyło ale film był ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK, tylko że ja (czytelnik) nie musiałem tego filmu oglądać i dlatego miałem problem. Ja "czasami" także nawiązuję do jakichś konkretnych zdarzeń, znanych mi tylko osobiście.
W takich sytuacjach staram się dorzucić kilka uogólnień, aby wiersz mógł być zrozumiały dla niewtajemniczonych (albo tak myslę że robię). Bo sam wiersz był bardzo oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...