Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

dla Mnie (Elegia Bohuna)


Szarlatan

Rekomendowane odpowiedzi

nie nie - nazwa odpowiednia dla Ciebie, spójrz tylko na słownik PWN:
"szarlatan - oszust zwodzący ludzi swymi rzekomymi umiejętnościami, ciągnący zyski z ludzkiej łatwowierności" - zysków ze swojej radosnej twórczości, jak mniemma, miec nie będziesz, natomiast twoje zdolności są RZEKOME z całą pewnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jest mi obca, więc dla obiektywizmu komentarza, treści utworu (bo za taki go uważam(być może panie Grabarz i panie JS przez ową nieznajomość historii i sztuki poetyckiej)) nie poddam. Acz wiersz podoba mi się jakim jest. Nie jest to "mój" wiersz, ideologia tematyczna daleka jak i kunszt Sienkiewicza.

Autorze drogi: Prześwituje tutaj lektura sonetów krymskich w mym skromnym mniemaniu. nie jest to rzeczą złą, gdyż zestawiając fakt mej niechęci do Mickiewicza i.. może nawet miłość do owych sonetów, przejawy nimi inspiracji w dziełach sztuki współczesnej, amatorskiej... podobają mi się - najprościej rzecz ujmując. Przy komentarzu ostatniego wiersza zarzuciłem grafo - bzdura - grafomania to nie jest ewidentnie - więc zwracam honor (za całokształt twórczości - nie za ostatnie dzieło). Napewno Pana przeczytam z uwagą jeszcze kiedyś - mam nadzieję, że natrafię na bliższą mi nić tematyczną.

Pozdrawiam!
EL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...