Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pomost


piotrb

Rekomendowane odpowiedzi

Fanaberko, dzięki.


Nagietko, błądzisz.
Znaczenie słów można wypaczać i niejeden poeta już to robił. W powyższym nie praktykuję nic z tych rzeczy, więc nie wiem, czemu mi zarzucasz przekręcanie.
Fajnie, że piszesz ciekawe rzeczy, ale większość - typu to o koniu - nijak ma się do wiersza i nie dziw się, że z tym nie dyskutuję.
Bo właściwie co Ty mi tutaj próbujesz udowodnić? Że nie mogłem napisać 'rdzewiały', bo tak naprawdę za rdzę odpowiedzialne są jakieś żyjątka? Ok, cieszę się. Te łodzie rdzewiały. To miało budować nastrój wiersza, a nie sens. Miało oddawać upływ czasu, w żaden sposób nie odnosząc sie do genezy samej rdzy.
Jeśli natomiasz usiłujesz mi wmówić, że przekręcam słowa, ponieważ użyłem 'próbować' w znaczeniu 'próbować coś zrobić', a nie - jak sugerujesz - doswiadczać, to zrozum, że o taką próbę mi chodziło, o 'usiłowanie'.
Stare słowa. Nie zrozumiałeś tego, co pisałem pod Twoim tekstem i nie wiem, czy sens ma kolejne tłumaczenie. Próbujesz mi wmówić, że neguje wszystkie słowa, których kiedyś używano.
Więc powtarzam Ci, że pewne zwroty i słowa (szept, mrok, łza...) dawno przestały zwracać na siebie uwagę. Były stosowane zbyt często i moc ich przekazu zmalała.


Rozumiem, że masz do mnie żal, że nie przyłączyłem się do pochwalnych komentarzy pod Twoim tekstem, ale chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - nie przekonamy się - ale nawet nie spojrzałeś - bo te żyjątka wcale nie powodują rdzy - wręcz zabezpieczają łodzie przed korozją - stąd ten Twój przekręt i tak sobie myślę, że moje słowa bierzesz jakby Ci wiatr w ucho wiał, ok - niech Ci

z ukłonikiem i pozdrówką MN
ps. od lądu czy od morza ten wiatr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...