Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

pazur i spółka - c.d.


Rekomendowane odpowiedzi

nalot. to bywa nieprzyjemne, zimne to bywa i śliskie, mokre, robaczywe. mykobomby i masło. wszędzie tego pełno, wciska się do gęby, rozpływa i wędruje. spada, wżera się, rozpada się, uwalnia się, bawi językiem, drętwi i sinieje.
w końcu powoli, leniwie, trzeszcząc stawami, wyczołguje się z fazy rem. kaszle trzy razy i otwiera oczy. świt.
w plastelinowej szarości pływają resztki snu, krzesło, stolik, kołdra.
- obudziłeś się w końcu - pan współlokator siedział pod oknem i dopijał herbatę.
- jeszcze nie, ale staram się. czy to dzisiaj mamy święto?
- Matylda przyjeżdża. wczoraj kupiłem wszystko, czego sobie życzyła. nie wiem tylko, czy jakość jest odpowiednia, bo sam wiesz, jak trudno zdobyć coś naprawdę dobrego.
- a kwiaty? przywiezie kwiaty? wiesz, że dawno ich nie widziałem.
- musi czymś zapłacić. może to będą kwiaty. kwiatuszki, kurrrrrrr... mam alergię! nie wpuszczę jej tu z kwiatami. chciałbym, żeby miała raki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wżera się, rozpada się, uwalnia się, = potrójne się wkurza

pan współlokator siedział (..) i dopijał - skoro męskie formy czasowników i określenie (-lokator), to na cóż jeszcze pan?

chciałbym, żeby miała raki. = niewytłumaczalnie ciśnie mi się na usta "wolałbym" mist chciałbym

ale w/w to szukanie dziury w calym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


obrona:
1. ma "się wkurzać". napisane z pełną świadomością
2. "pan" - jeszcze nie jest widoczny sens takiej formy, bo piszę niechronologicznie, ale będzie.
3. "chciałbym" - można zmienić, ale pan współlokator naprawdę chciałby. dlaczego? podobno kobiety w swoich wypowiedziach częściej używają określeń "zachowawczych", a do takich należy "wolałbym", natomiast mężczyźni bardziej zdecydowanie wypowiadają swoje życzenia.

oczywiście dziękuję za komentarz i zainteresowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...