Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cienka jest nić przeznaczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle wracał owładnięty poczuciem spełnienia chrześcijańskiego obowiązku. Pusty wyzbyty wszelkich uczuć dom tylko czekał aby go nakarmić. Tynk sypał się ze ścian a pajęczyny były rozwieszone na całej długości.
W kuchni niedaleko wciąż pustej lodówki stał człowiek ze skrzydłami.
Zapalę światło - może zrobi się ciepło. Anioł tylko patrzył w pustą podłogę i czekał na swoją ofiarę. Uniósł z lekka głowę a łzy zaczęły mu zwilżać oczy. - Zawsze chciałem zobaczyć minę człowieka w, którego domu znajduje się włamywacz z białymi skrzydłami. Zawiodłeś mnie.
- Oczekiwałeś czegoś więcej ?! Tak Jeremiaszu. Jak minął dzień ?! Tak jak zwykle : tysiące duszyczek w nagłej potrzebie - ktoś musi pomóc a tu nadchodzi zima. Podobno najgorsza w tym kraju, szerzy się plaga Aids, zbrodniarze wciąż kradną cudzą zbrodnię, bezdomni są zdani na ulice a ja wypełniam swoje przeznaczenie.
- Dlaczego jesteś nagi ?! - nie zimno ci, może włączę ogrzewanie ?! - Byłoby miło - ja w przeciwieństwie do ciebie nie wstydzę się swojego ciała - w niebie poruszamy się tak jak w czasach Adama i Ewy zanim zjedli jabłko albo jakiś inny owoc - oczywiście.
Poza tym jestem zakochany w innym mężczyźnie. - Jesteś gejem ?! - Wasz Bóg to aprobuje ?!. - To nasz wspólny Bóg i raczej to aprobuje - w końcu to On zaplanował.
- Gabriel nigdy nie miał do Niego pretensji. Ja też raczej nie. Bóg jest miłością w najczystszej postaci a miłość nie posiada żadnego imienia. Muszę cię zabrać. Nadszedł już czas ?! Dokładnie. Kto w takim razie zaopiekuje się tymi potrzebującymi kiedy mnie już nie będzie ?!
Jest już następca. Jeśli chcesz możesz wyznać swoje grzechy. Wyznaję ............................
W porządku. Przecież ...Już usłyszałem twoje myśli a to mi powinno na razie wystarczyć.
Musisz uzupełnić lodówkę. Ach ! zapomniałem . Zaraz cię zastrzelę. Zastrzelisz ?! Tak. - Magnum - taki sam jakiego używał Tom Selleck. Jestem zaszczycony a tak wogóle co wy jadacie w tym swoim niebie ?! Ptasie mleczko - kokosowe - ostatnia nowość ale przedewszystkim żywimy się dobrem - takim jakie tkwi w tobie. A w piekle pewnie smakują grzechy zbrodniarzy ?! Pewnie tak . O czyściec nie pytaj. Wolałbym nie a więc.......................
Przygotuj się. Więc to już koniec ?! Kto mnie znajdzie ?! Sąsiadka z dołu . Jolanta ?! Dokładnie. Zawał serca. Zawsze miałeś z nim problemy. Dobrzy ludzie przeważnie tak mają.
Uważasz, że zrealizowałeś się w swoim życiu ?! Nie mnie to oceniać. Mogłem zdziałać więcej.
Wystarczy. Nasz Pan zaplanował twoje życie. Jesteś zmęczony. Musisz pomyśleć o sobie. Mam nadzieję, że lubisz jabłka. Mnie też miło było cię poznać. Człowiek nie ujrzał wbrew zdrowemu rozsądkowi ani jasnego światła ani też ciemnego tunelu tylko swój łeb a właściwie to co z niego zostało.
Pierwsza robota. Trochę mi żal lecz przynajmniej wiem jak to się robi. Tęsknię za tobą Gabrielu. Chyba za bardzo się przwiązuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...