Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Smak lata


Beenie M

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Beenie, ze wstydem przyznam, że po raz pierwszy zawitałem w Twoje progi i chyba sobie tego nie daruję.
Wiersz napisałaś bardzo sprawnie, utrzymując go w reżimie sylabiczno-rytmicznym, a przy tym jest zwiewny i lekki. Wyznawcy teorii, że wiersz powinien być przeładowany nowymi odkrywczymi treściami, że powinien być nieepigoniczny w swojej formie, poniosą w tym przypadku porażkę w styczności z czytelnikiem, któremu ten wiersz jak i mi się podoba. Delikatne asonanse, których używasz ładnie wkomponowują się w treść. Zdrobnienia, tak często wyszydzane, tu także są uzasadnione w kreowaniu tego sielskiego obrazu. Zachwyciło mnie zastosowanie strofy otwartej jako łącznika dwóch pór roku. Szczerze gratuluję i pozdrawiam. Leszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jak miło Cię widzieć po tak długiej przerwie komentatorskiej (i nie tylko). Twoja ocena niezmiernie mnie cieszy, bo wiem żeś wypoczęty i spoglądasz świeżym okiem.
Miodu nie lubisz, pomyśl o miodzie pitnym w karafce - smakiem mało miód przypomina i może bardziej podejdzie.
pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Leszku, to, że po raz pierwszy mogę czytać Twój komentarz pod swoim wierszem, jest niewątpliwie bardzo miłą niespodzianką, ale to, że zabrzmiał on tak, a nie inaczej, sprawia, że radość moja została podniesiona do kwadratu. Taka ocena od Ciebie, to dla mnie wielki komplement i zachęta do dalszej pracy.
Pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...