Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • … spokojnie; dojrzałość PL- ki do uczucia, musi przyjść sama…dziś często to mężczyźni bywają popędliwi  jeśli chodzi o ostateczne decyzje; kobiety już nie mają presji, są niezależne; chcą wsłuchać się we własne potrzeby…trafienie na drugą połówkę bywa trudne, lepiej dać czas niż ponaglać… Motyw z porcelaną - uroczy; podkreśla wizję wspólnej przyszłości PL - i, herbata we dwoje, chwile intymne i symbol materialnej stabilności, ciepła domu…   lecz w tym cały jest ambaras ;)…

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        powodzenia, pozdrawiam :)
    • noce bezsenne rozterki w podróż się udały na drugą stronę lustra chińska porcelana świadkiem na horyzoncie love ja na tak ty nadal niezdecydowana a pejzaż wariacją malowany możliwe, że zbyt drapieżnie dla ciebie choć ja cały w pastelach jestem i będę
    • @Jacek_Suchowicz mam wrażenie pewnego zakiwania tematem u Autora - bo, przepraszam, ale o czym teraz jest dyskusja, ha, ha ?    O zanieczyszczeniu środowiska wodnego, czy wręcz przeciwnie, brniemy ( ja nie, czuję się na to za poważna i nazbyt mi jeszcze rozgrywka futbolowa oglądana w restauracji, w głowie

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ) abym chciała rozkminiać, CO Autor chciał powiedzieć w drugiej, sentymentalnej strofie :   Łzami brzegi obmywają żądne słyszeć słowo jakieś miłe, otulone mgieł woalem, by je posiąść las zechciał choć przez chwile.   …bo jeśli to metaforycznie o rzekach - to ujdzie, ale jeśli o kobietach , paniach, dziewczynach ( na co wskazują dalsze komentarze ) to powiem wprost - czuję się ZAŻENOWANA takim staroświeckim, średniowiecznym i piekielnie seksistowskim postrzeganiem kobiet, to uwłaczające i  nazwijmy po imieniu …)):   Drogi Panie,    chociaż nie opowiadam się za walką płci, to jasno dostrzegam, że przewaga współczesnych kobiet nad mężczyznami  jest kolosalna i wyraża się przede wszystkim w szczerości wobec siebie samych, Tak !  Kobiety wsłuchują się w siebie, są odważne, spełniają się w kilku rolach naraz, werbalizują głośno i stanowczo swoje potrzeby, przejmują  inicjatywę o ile mają na to ochotę słowem - są w awangardzie bo są wobec siebie SZCZERE !!   Mało tego, znam panie , niezwykle otwarte towarzysko, pożądane w grupie, dowcipne, pewne siebie, które - budząc zachwyt u innych mężczyzn, są prawdziwą dumą swoich mężów - gdyż wiedzą oni, że mają niepospolite partnerki; takie bowiem, nie muszą prowadzić podwójnego życia, czerpią garściami ze swojego uroku i są SOBĄ; a co jest z mężczyznami ?    Wielu z nich ( nie chcę generalizować, po to zawsze skrajność ) - ale , wciąż wielu, tkwi po uszy w paskudnej hipokryzji ; pisałam o patodziadziusiach, mnóstwo jest też młodszych mężczyzn, a i w towarzystwie zna się niejeden przypadek, gdy znad kieliszka szampana wzrok zawiesza się na pupie kelnerki; gdzie sekretarki lub praktykantka obsługują potrzeby; gdzie kariery rozkwitają przez łóżko ( po niemiecku ten rodzaj awansu określa się : sich hochschlafen).   Mężowie wegetujący głównie przed ekranami, mężowie swoich Pań Żon, sygnalizujący o której  wracają one do domu ( bądź kiedy są za ścianą, lub kiedy są zazdrosne ) - s-a-m-i  stwarzają zupełnie dwuznaczne sytuacje, powiem więcej - szokują , bo w tym kontekście mnie samej się kiedyś zdarzyło usłyszeć ( przy okazji jakichś merytorycznych pytań skierowanych do ( poważanej przeze mnie jeszcze wówczas) - osoby,  że gdy przyjadę na miesiąc do domku letniskowego tego pana , to poznam całą filozofię życia …    Nie był to jedyny przypadek dodam ):  ale niesmak, który już pozostanie…       Pisze Pan o samotności - więc jest nią STRACH. Tak, strach wynikający z hipokryzji; strach zamiatany pod dywan, w cztery ściany, strach przemilczany wreszcie,  wobec Bogu ducha winnych partnerek.    I jak to się ma do szczerej otwartości wobec swoich potrzeb - samych kobiet ??? Podziwiam szczerość, odwagę i głośne artykułowanie zmian obyczajowych; otwartość na damsko - męskie przyjaźnie i NIKT nie mówi o zdradzie. ….a sentymentalne wyobrażenia o tym, że każda potwora czeka jeszcze brzydszego amatora - włóżmy między bajki, męskie bajki dodam, bo…( i skończę już  żartobliwie ;)) gdy zapytano stewardessę pewnych linii lotniczych jakie gadżety najczęściej zostawały zapomniane na pokładzie samolotu, ta odparła, że …wibratory.     …to tyle na temat mgieł woali  i rzek/ Pań żądnych usłyszeć jakieś słowo miłe, lub chętnych,  by las je chciał posiąść choć na chwilę     boszszszsz…;)     pozdr.                  
    • @Nata_Kruk Bardzo ładny wiersz, sama prawda w nim. Pozdrawiam!
    • @Alicja_Wysocka Dziękuję za przychylność i wizytę.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...