Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Fizjologofia(coś z serii chyba:) )


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w historii każdej szkoły jest się taki dzień. Może nie został opisany w kronikach, ale na pewno odcisnął swoje piętno na jaźniach młodych ludzi. Także w szkole Edwarda, Ludwika i Damiana doszło do pewnego rodzaju tragedii. Nikt nie wie dlaczego tak się stało, ale pewnego pięknego wiosennego dnia w szkole zabrakło wody. Bardzo wiele osób pozwalniało się do domu, uczniowie nie byli w stanie wytrzymać takiej presji psychicznej, byli za młodzi, za wrażliwi i w domu zbyt gorliwie wpajano w nich podstawowe zasady higieny osobistej. Ludzie, którzy mają w sobie choćby za grosz empatii, na pewno od razu zrozumieliby problem licealistów odciętych od wody w trakcie zajęć.
- Ubikacja. Jeżeli kilka godzin dziennie szkoła jest dla nas wszechświatem, nauczyciele są planetami a uczniowie gwiazdami, to ustęp jest letnią rezydencją Boga. Jeżeli przerwa to świętosć, to kibelek jest Arką Przymierza, zakładając oczywiście, że osikanie czegoś nie jest profanacją tego przedmiotu.- prowadził swój filozoficzny wywód Ludwik. Interesował się filozofią, lubił ją. Znał nawet osobiście jednego filozofa- pana Józefa spod osiedlowej "Żabki", ale prawdopodobnie był jeszcze za młody na to, żeby zrozumieć jego skomplikowane i głęboko przemyślane poglądy. Sam Ludwik miał wiele ciekawych spostrzeżeń na temat świata i lubił się nimi dzielić ze swoimi przyjaciółmi.
A zatem- ciagnął- my, uczniowie, przynajmniej niektórzy, myślimy już o ubikacji w sferze sacrum. W takim razie jakie będą nasze reakcje na zaistniałą sytuację, to jest brak wody na terenie szkoły?
- Nie będziemy mogli jej spuszczać. Narazi nas to na widok żółtego płynu w ustępie po wejściu i podczas wychodzenia z kabiny. Na pewno źle podziała to na nasze samopoczucie, nasza estetyczna równowaga wewnętrzna zostanie brutalnie zaburzona. Ubikacja to jedno z niewielu miejsc, w którym możemy się w szkole całkowicie odprężyć i wyciszyć. Wraz w uryną odpływają niektóre nasze szkolne troski i zmartwienia. W takiej sytuacji rytuał nie zostanie wykonany w całości ze względu na brak wody w rezerwuarze, czyli nie będziemy mieli szansy na wysłanie naszych problemów w postaci płynu gdzieś w odmęty kanalizacji. To kolejny krok władz szkoły w kierunku odebrania nam radości, którą czerpiemy z przerw.
- I myślicie, że jak wyłożycie te argumenty dyrektorce, to was zwolni?- Edward włączył się do rozmowy.
- Nawet jak nie, to mi matka napisze usprawiedliwienie.- rzekł z przekonaniem w głosie Ludwik.
- Moja mnie nie zrozumie, w domu mam spuszczanie wody na fotokomórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...