Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pele i trele morele


Rekomendowane odpowiedzi

piłka jest kwadratowa
i bramki są trzy

nad błotem rozpościera się krzyk
piłkarze depczą zgniłe morele
aż sok w podeszwach się klei

wysiadają korki
pełźnie energia jądrowa
w czarnej orgii tych gejów

na widowni wieje pusty wiatr
przewraca zawstydzony śnieg
z czarnych chmur od papa dance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ten śnieg sie zawstydził? Tej orgii na boisku? A co mu do tego. Przewidując pana odpowiedź, powiem że nie obchodzi mnie, czy mam pójsc obierac teraz ziemniaki czy przerzucać gnój, czy najlepiej wsadzić łeb do klozetu i wypatrywać zamierzchłych stolców w przepastnej otchłani ściekowej dziedziny. I wiem, że o tych stolcach nie było oryginalnie, więc tego też nie trzeba mi uswiadamiać. Chciałbym usłyszeć z jakiego powodu ten śnieg jest zawstydzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok. Trochę nie pojmuję, ale mogę sobie wyobrazić, jako że wiersz jest dosyć absurdalny. Może tutaj po prostu zwyczajnie zaszło nagłe zniknięcie kilku kwintylionów atomów z wszechświata, w którym i tak nie miały prawa się znaleźć. Piłka na boisku gorączkowo próbowała odzyskać równowagę w swej kwadratowości, usuwając w ramach tego procesu pewną liczbę subrzeczywistości spod nóg gejów piłkarzy. Wywołało to zapewne kolizje gwiazd, eksplozje supernovych, przeloty dzikich gęsi i procesy gnilne moreli. W tym czasie zaobserwowano płonące oktaryną zachody słońca i wzmożoną aktywność cząstek wiatru słonecznego. A to w prostej drodze doprowadziło do stanu rzeczy, w którym potężne fale pierwotnej magii bezceremonialnie obnażyły białą czystość śniegu, któremu nie pozostało nic innego jak tylko się zawstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...