Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Dodam normalnie ten jak mi te 24h przejdą   Dzisiaj    I tak już nie śpię od wczoraj,  A dzisiaj już nie istnieje, Strasznie się tego bałem,  Moje przeczucie, Ty wiedziałaś,  Tym razem nadzieji nie było,  Jeszcze rok temu nie mogłem się doczekać, Czy trafiłem z prezentem? Myślałem. Na dzisiaj już go niestety nie potrzebuję, Samotność, znaczenie słowa przecież znamy,  Dzisiaj przeżywam, i w bólu tak naprawdę, Czuję, a wolałbym tylko znać definicję,  Inaczej teraz, skarbie, wszystko wygląda,  Nawet ten ołtarz przy którym Cię poślubiłem, Ironio, przed chwilą Cię przy nim pożegnałem, Czy mogę choć na chwilę poczuć Twoją dłoń w mojej?  Śniąc może się uda, nie proszę przecież o tak wiele, Nie pocałuje Cię, a to przecież rocznica,  Chociaż raz tak jak wtedy co wyszliśmy z kościoła, pamiętasz?  Nie mogliśmy się w tedy tego pocałunku doczekać,  Siostra prawie nie zdążyła sypnąć kwiatami,  Dała radę, to był długi pocałunek, Dwunasty raz byśmy to dzisiaj świętowali,  a mogę chociaż w rękę? I jak mam od dzisiaj nazywać ten dzień?  Nierocznica, może tak to będzie,  Kocham Cię i wtedy też to wiedziałaś,  Tyle lat minęło, ale patrząc Ci w oczy już tego nie powiem,  Jak w to uwierzyć, ani nie spojrzę, ani nawet nie mogę ust do Ciebie otworzyć,  To był piękny dzień, chyba najlepszy, A dzisiaj to już tylko obrazy w pamięci, O tym będę pamiętał, obiecuję Tak Ci kobieto z całego serca dziękuję,  Ta karczma przez której próg Cię wniosłem,  Te zwiędnięte kwiaty za nami, gerbery, Ale byłaś zła,  Jakby to było dziś, możemy jeszcze raz?  Usiądź na tym krześle, a ja podejdę z różą,  Rękawiczki, razem ten utwór wybraliśmy,  Zapytaj tam na górze, a może się uda chociaż ten taniec? Nie żałuję nawet jednej chwili, Było cudownie, te wszystkie nasze wspólne lata, Ale dlaczego tak jakbym tylko mrugnął, tak szybko,  Przecież to była tylko chwila, to za krótko dla mnie, Ja nadal pragnę Cię i brakuje mi już tych rocznic,  A to dopiero pierwsza której nie ma,  Kurwa mać, przepraszam, już nie przeklinam,  Może chociaż awantura?  Tęsknię za tym wszystkim, za Tobą,  za Twoimi humorami i uśmiechem też,  Dwanaście lat za mało, nawet przy wieczności zawsze bym to powiedział: jeszcze, Zostały mi już tylko łzy i ból, ale powtórkę bym poprosił.  Nawet z tym samym zakończeniem,  Basiu, wszystkiego najlepszego w naszą pierwszą nierocznicę.
    • Nie mogę pójść sam do skrzynki na listy sprawdzić czy coś jest w środku, bo boi się że nie wrócę. Syn bardzo rzadko widzi u mnie  łzy. Od śmierci żony jakieś 3-4 razy. Kocham go i ja naprawdę daje radę codziennie wstać i wszystko sam robić. Potrafię się uśmiechać o żyć do przodu. Jedyny mankament jest taki, ze ten uśmiech nie jest prawdziwy. Wszyscy na około mówią, że jestem niesamowity. Każdy inny by się poddał. Wiem, że jak się poddam to będzie gorzej. Człowiek nigdy nie może się poddać, jeśli myślisz że nie może być gorzej to się strasznie mylisz. Może człowieka spotkać naprawdę dużo, ale zawsze może być gorzej, dlatego zawsze trzeba walczyć i to robię. Ale psychiki to już nie mam.
    • @Rafael Marius @Rafael Marius tytuł trochę z treścią nie współgra, bo powinno być chyba zburzenie harmonii, czy coś w tym rodzaju, ale to szczegół, bo wiersz ogólnie mi się podobał , uważam, że jest dobrze napisany i zyczylabym sobie życia według dwóch pierwszych zwrotek, ale... Pozdrawiam Kredens 
    • Mało masz bo po mało sięgasz Trzeba sięgać po gwiazdy
    • @corival dzięki i pozdrawiam również, życzę miłej niedzieli  Kredens  @Stracony można korzystać z tłumacza, ale w Anglii wyłączam internet jak jestem poza domem, bo zbyt potem duży rachunek trzeba opłacić w kraju. To przez brexit, no a w domu jest Wi-Fi, ale tu rozmawiamy po polsku. Niby na naukę nigdy nie jest za późno, ale już się trochę nie chce, niestety  Kredens pozdrawia dziękuję za czytanie i zapytuje skąd taki nick Stracony, brzmi bardzo pesymistycznie
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...