Natalia Paź Opublikowano 14 Listopada 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Listopada 2005 Nie jestem pewna czy pisze we wlasciwym miejscu, ale chcialabym zapytac czy ktos spotkal sie z przedstawieniem kwiatow (bedacych roslinami zielnymi) w poezji? Interesują mnie artystyczne wizje przedstawiania bylin (w poezji, w malarstwie, muzyce...), i wlasnie zabralam sie do ich poszukiwania.
le_mal Opublikowano 14 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 14 Listopada 2005 byliny -to rośliny wieloletnie,łatwo można je rozmnażać. w malarstwie spotykany temat. jeśli chodzi o poezję to myślę, też można ,byle oryginalnie .
Piotr Sanocki Opublikowano 14 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 14 Listopada 2005 Gdzieś w czyimś wierszu pewnego Forumowicza się na nie natknąłem... hmm może nawet mam w ulubionych. Zaraz tam poszperam ;) Pozdrawiam serdecznie
Piotr Sanocki Opublikowano 14 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 14 Listopada 2005 Niestety nie mam żadnego z "bylinami" ;)
Brygida Konia Opublikowano 14 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 14 Listopada 2005 http://najeli.prv.pl tutaj jest kilka wierszy o kwiatkach wejdź w "radosna twórczość", potem w "poezja", potem w "poezja kwiatowa" :)
joaxii Opublikowano 15 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 15 Listopada 2005 http://www.ciekawe-rosliny.pl/index.php?dz=strony&op=pisz&lang=&id=326 Wystarczy wrzucić w googlach "wiersze o roślinach". Umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji to też sztuka. Pozdrawiam, j.
jacek_sojan Opublikowano 21 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 21 Listopada 2005 Sporo wierszy o ziołach, roślinach, bylinach można znaleźć w starych numerach "WIADOMOŚCI ZIELARSKICH" - najczęściej na ostatnich lub pierwszych stronach; warto przejrzeć pod tym kątem miesięczniki z lat 80 - 2002. Obecnie miesięcznik jest zawieszony - wiadomo - trzeba nowe dywany na nowe gabinety...
jacek_sojan Opublikowano 21 Listopada 2005 Zgłoś Opublikowano 21 Listopada 2005 Maria Pawlikowska-Jasnorzewska KWIATY MIĘSOŻERNE Krwi muszej chciwy kwiecie! o UTRICULARIO! bańkami rozwieszona na cienkich łodygach, czatująca wśród bagna sennego malarią, pocąc się strachem głodu, który w miód ostyga... NEPENTHES! o nieświęty! konewko zdradliwa, pianami wyścielone miejsce zatracenia, pełne niestrawnych skrzydeł na dnie pod pokrywą... DROSERO!...PINGUICULO! BYBLIS!...SARACNIO!... Wyrosłyście wśród puszczy, zbroczone krwią sarny, którą złowił w pościgu szalejący tygrys i krwią tegoż tygrysa - /przez wrzeszczących czarnych zabitego, gdy z łupem płowe kończył igry.../ W głuchym wstydzie za siebie, ludzie i tygrysy zwisacie, pąk mrówkojad i kwiat-muchożerca, haniebnie przekroczywszy anielskie przepisy nakazujące kwiatom POST I WONNOŚĆ SERCA ------------------------------------------ WIERSZ zamieszczony po raz pierwszy w "Wiadomościach Literackich" w kwietniu 1934 r; a wypisany tu z rozdziału "Wiersze rozproszone" zbioru wydanego pod tytułem "Poezje - tom 2, przez Spółdzielnię Wydawniczą CZYTELNIK. 1958. WARSZAWA. Wydanie I Zamieszczona na końcu "Nota edytorska" jest niepodpisana, zatem należy ją traktować jako notę redakcyjną. W tymże zbiorze wierszy o bylinach, kwiatach i ziółkach jest więcej. S.J. Dużymi literami są wypisane rośliny /w wierszu tak jest jak w oryginale/, oczywiście - po łacinie. Polskie nazwy należy szukać w encyklopedii.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się