Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

K3 - Kulturalne Trójmiasto organizuje imprezę literacką pod tytułem Sopot Slam #1, która odbędzie się w tą niedzielę, 20 listopada, w sopockim klubie "Mandarynka".

Swoje teksty przeczytają:
Adam Wiedemann
Jacek Dehnel
Dagmara Sumara
Piotr Czerski
Michał Piotrowski
Jaś Kapela
Romek Franczyk

Imprezę zamknie slam poetycki, w którym nagrodą za najlepszy tekst będzie 100 plakatów zawieszonych w kolejkach SKM.

Formularz zgłoszeniowy na slam znajduje się na stronie imprezy:
http://k3.org.pl/imprezy/slam_1/index.php

W trakcie imprezy zostaną również zaprezentowane wizualizacje multimedialne Roberta Sochackiego (http://sochacki.art.pl)


Informacje na stronie: http://k3.org.pl


Zdrowia

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Czytaliście jego wiersze? Jeśli tak, co o nich sądzicie? Bo właśnie znalazłam informację, że to największy debiut. Pytam akurat o niego, gdyż znałam go kiedy jeszcze nie był "uznanym poetą" i jestem w lekkim szoku (nie wiedziałam, że zaistniał na rynku; w ogóle nie wiedziałam, że pisał).

pozdr
Opublikowano
Jaś Kapela
Mam jego tomik "Reklama" wydany ostatnio przez Ha!art (z osobistą dedykacją autora ;).
Bardzo miły i skromny młody człowiek; kiedy wiosną wygrał konkurs, w którym główną nagrodą był 3-miesięczny bilet wolnej jazdy środkami MPK, wcale się nie zmartwił (bo nie korzysta z tramwajów ;).
Polecam zapoznanie się z jego wierszami: dobrze napisane, ironicznie świeże, trochę slamowe, trochę blogowe - czyta się dobrze.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hmm... to znałam raczej "innego" Jasia Kapelę (cóż, ludzie się zmieniają; minęło w końcu kilka lat). Mam chyba jakieś dziwne "szczęście" do poetów...
Dziękuję za odzew.

pozdr
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Znajomość była krótka, ale dość intensywna;). W każdym razie to dziwne uczucie, szczególnie w jego przypadku (to chyba ostatnia osoba, którą bym o coś takiego podejrzewała).


pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Annna2 coś w tym jest, bo jak siekierką nie dokończy to ogniem z kanistra sługi do domu swego przygarnie. 
    • @Jacek_Suchowicz nikt się z tobą na ten temat nie kłóci. chyba że ingerencja władz w pogrom kielecki jest wytłumaczeniem polskiej ksenofobii aż do 2025 roku - wtedy aż żal ubekom nie pogratulować.
    • @Robert Witold Gorzkowski Psalm głodomora. Miłość cielesna, wierność tłuszczowa, tragedia grecka zakończona dietą. Brzuch -- kochanek, wróg, relikwia. Śmieszno, straszno, i trochę się chce kebaba.
    • Niektórzy historycy wyrazili przekonanie,(ponoć istnieją dokumenty do dziś nieujawnione) że wybuch pogromu kieleckiego został celowo zainspirowany przez Urząd Bezpieczeństwa, aby odwrócić uwagę opinii zagranicznej od sfałszowania odbywającego się bezpośrednio wcześniej referendum (które odbyło się pięć dni wcześniej, jak i sprawy Katynia na procesie norymberskim. Argumentem przemawiającym za tą hipotezą jest fakt przebywania w Kielcach na przełomie lat 1945 i 1946 Michaiła Aleksandrowicza Diomina, wysokiego rangą oficera NKWD odpowiedzialnego za akcje specjalne, oraz fakt, że tego samego dnia (4 lipca) rozpoczęło się prezentowanie na posiedzeniu Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze, podczas procesu najwyższych rangą zbrodniarzy nazistowskich, dowodów w sprawie zbrodni katyńskiej, niekorzystnych dla ZSRR[. Tak więc rzeczywiście sfałszowane referendum, jak i sprawa katyńska zostały w mediach przyćmione przez informacje o pogromie. Kolejną domniemaną przyczyną inspiracji do prowokacji pogromu kieleckiego miała być również wyborcza walka polityczna z PSL przed wyborami do Sejmu Ustawodawczego w 1947 roku. O pogromach Żydów jako o zorganizowanej akcji UB mającej na celu odwracanie uwagi zachodniej opinii publicznej od manipulacji komunistów napisał w swoich wspomnieniach Stanisław Mikołajczyk[56]. Opublikował on w języku angielskim wspomnieniową książkę „The Rape Of Poland: Pattern Of Soviet Aggression” (pol. Zgwałcenie Polski. Wzór sowieckiej agresji), w której podał dziesiątki przykładów akcji UB mających służyć manipulacji oraz dezinformacji polskiej i zagranicznej opinii publicznej w tym incydenty antysemickie inspirowane, jego zdaniem, przez komunistów.
    • @Somalija   Bez problemu mógłbym mieszkać na wsi, bo: mam geny szlacheckie i w zasadzie wolałbym mieszkać tam - gdzie nie ma zbyt dużo ludzi i po własnej ziemi mógłbym sobie chodzić nago i nic komu do tego.   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...