Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

niepewny sen


Bohdan_Wiadro

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli Pan nie zauwazyl, to wlasnie polemizuje Pan nie tylko z historykiem sztuki (Dla Kandinsky'ego biel była ciszą, milczeniem.) ale i z samym autorem prac, na ktore sie Pan powoluje (Jest to młode nic lub, dokładniej mówiąc, nicość zapowiadająca początek, narodzenie.). Czekam, az zacznie Pan polemizowac z samym soba. I prawde powiedziawszy nie zdziwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apico...heeeh, czy muszę się ciągle usprawiedliwiac jak łobuziak jakiś? to chyba oczywiste, że dla malarza określony kolor oznacza okreslony stan emocjonalny. Co w cale nie oznacza, wręcz byłoby to idiotyczne i wbrew sztuce nowoczesnej, że artysta zostawiając na płótnie kawałek bieli sugeruje przez to kawałek nicości..nie no, Drogi Panie. Odnoszę wrażenie, że boi się Pan moich teorii deprecjonujących treśc, jako poeta ma Pan do tego prawo. Proszę jednak zważyć, że propagowana przeze mnie idea sztuki nie jest moim wymysłem, ale przynajmniej od końca XIX w. była dewizą bardziej szanujących się artystów, poszukujących artystycznych środków wyrazu, a nie bawiących sie w opowiastki. I jeszscze jedno: podważam historyka sztuki, bo mam kompetencje, poza tym naczytałem się trochę i wiem co myśleś o twórczości Kandinskiego i jemu podobnych. Ale to nie jest miejsce by o tym dyskutować. Chce po prostu powiedzieć: wielu wybitnych artystów XIX i XX wieku miało gdzieś treść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pan wierzy, że jak Kandinsky namalował czarną kreskę, to znaczy, że dwa dni temu umarła mu babcia i w ten sposób wyraził swój żal. Naprwde nie chce mi sie odpowiadac na te zrzuty, to zabawa w kotka i myszkę, ale jestem uparty:
1. Historycy sztuki naprawde dorabiają treści, nie wysnułem tego wniosku sam, ale usłyszałem o tym od niejednego profesora lub dra habilitowanego historii sztuki. Przeczytałem też parę artykułów na ten temat, o tym jak ze zwykłych obrazków robiono dzieła o arcymetafizycznych przesłaniach
2. Czy z wypowiedzi Kandinskiego wynika, że malując biel chce nam ukazać nicość? Nie wiem, nie gadałem z Kandinskim, ale to wątpliwe. Pewne jest natomiast, że malarz ten poszukiwał po prostu ciekawych rozwiązań formalnych, to go interesowało w malarstywie, to wiem na pewno, bo o tym czytałem w opracowaniach na jego temet.
3. Czy pełni Pan tutaj funkcję kontrolera cudzych poglądów? Czy raczej zainteresoowany jest poezją? Wolałbym, żeby komentatrze dotyczyły mojego wiersza, jeśli się podoba, to świetnie, jeśłi nie, da mi to do myslenia. Każdy sie rozwija w jakiś sposób. Kontynuując dyskusję sprawia mi Pan zakłopotanie, bo tak naprawde nie wiem o co Mu chodzi. Pan po prostu nie wierzy w to, że domeną sztuki nowpoczesnej jest nacisk na rozwiązamnia formalne? Nie musi Pan wierzyć, nikt Panu nie karze, ale po co ta dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Panie Apico: do ostatniej dyskusji miałem ochotę z Panem dyskutować, ale zrezygnowałem ze względu na złośliwość zawartą w powyższej. Proszę wybaczyć, ale gdy dysputant posuwa się do złośliwości oznacza to zazwyczaj brak argumentów. Mam propzycję: proszę się zająć poezją, a nie teorią malarstwa, jeśłi zaś bardziej intersuje pana to drugie, proszę mi zostawić swój adres e mailowy, to napiszę Mu dziesięcieostronicowy wykład, który zapewne Go przekona. A teraz piszmy wiersze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś nie zakrzyczę
szloch mgła rozniesie
to on Ciebie stworzył, a nie Ty!

piękna myśl.

ten tekst jest trochę jak dużej urody dama ubrana w niewłaściwą, może mało atrakcyjną suknię, stąd brak zachwytów gdy do tłumów wyszła.

Kandinsky - jeden z najulubieńszych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...