Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Jak na pierwszą próbę niezła miniaturka. Jednak haiku to nie jest!!!!! Radziłbym poczytać dobre haiku. Jest kilka udanych stron poświęconych tej poezji, oto kilka przykładów:
http://www.poezja-haiku.webpark.pl
http://www.haiku.az.pl
http://haiku.glt.pl
http://www.greybrow.iq.pl/teksty/haiku_ksiazka.html
http://www.szyryk.art.pl/

Informacje o haiku są często sprzeczne--radzę więc wypośrodkować i w takim nurcie zacząć pisać.

Michał.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jestem bardzo odpowiedzialny za to, co piszę. Czym jest haiku doskonale wiem, mówiąc o wypośrodkowaniu miałem na myśli skrajności jakie obserwuje się u piszących wiersze. Obecnie przynajmniej wyróżnia się kilka nurtów, od bardzo rygorystycznego ( gdzie reguła 5-7-5 , kigo, równoważniki zdań) są obowiązkowym kryterium, do nurtu modern gdzie jest więcej możliwości , ale gdzie również reguły haiku obowiązują ( brak antropomorfizmów, brak metafor, ocen itp). Kiedyś na tym forum było kilku autorów piszących dobre haiku, widocznie to iż poza ochami i achami nie ma konstruktywnych komentarzy zraziło ich do pisania na łamach tej strony. Umieli przyjąć krytykę i czerpać z niej dla siebie to co dobre niosła.

Pozdrawiam
Michał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @KOBIETA   ulala.   piękny wiersz.    przytłaczająca, dwoista natura miłości, która jest jednocześnie przyczyną cierpienia i jedynym ratunkiem.   relacja, którą opisujesz jest mroczna i niebezpieczna, ale ostatecznie okazuje się niezbędnym elementem istnienia.   Dominiko. Twój wiersz rozdziera duszę. Jego piękno tkwi w plastyczności i obrazowaniu które przenikają do ostatniej cząsteczki DNA.   super, piękna Dominiko :)    
    • Noc wyrzeźbiła nas cieniami. Rozbijam pragnienie czerwieni  w ażurowej pustce ciał, szminkując usta lepką krwią.   Chcesz mnie pochłonąć.? Wypluwam okruchy ciebie karmiąc mrok. Smakujesz …za blisko, za głęboko.! zostaw mnie.!    ……….   A kiedy twoje oczy błękitnieją, jesteś moim światłem.!
    • @KOBIETA   dziękuję Dominiko :)   uśmiecham się do Ciebie anielska dziewczyno :)))    
    • @LeszczymAni to, ani to :) To raczej codzienna praktyka :) Pozdrawiam:)
    • Dziś bardzo ważna uroczystość, czas się przyszykować  Ciekawe kto dziś się będzie bawić i ze szczęścia skakać  Zakładam elegancki czarny garnitur, by wyglądać schludnie Patrzę na zegarek, muszę czasu pilnować czujnie Dziś moja uroczystość, wypada być przed gośćmi  Nie chcę psuć nastrojów, napędzać ich w złości  Za godzinę się zacznie, wyjeżdżam już do celu Trochę mi tu ciasno i brakuje mi tlenu Już dotarliśmy na miejsce, wynoszą mnie panowie Niosą mnie jak króla, bym swój dzień spędzał cudownie  Goście już się zbierają, stoją przed miejscem Trochę szlochając, nie wierzą gdzie jestem  Wchodzą do środka, spędzić ze mną czas Podchodzą do mnie i żegnają się ostatni raz
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...