Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rozważania


Rekomendowane odpowiedzi

.
"Homme saus moeurs et sans religion"*


Kupiłbym rewolwer i wpakowałbym sobie kulkę w łeb,lecz z drugiej strony, jest to strasznie staromodne i przy okazji niehigieniczne.A może by tak pętelkę na szyję i hop z krzesełka, widok wisielca,na samą myśl można dostać gęsiej skórki.
Skok z wieżowca to było by coś, efektowna śmierć musieli by mnie zebrać łopatą z posadzki,
albo tabletki nasenne i ciche chrapanie śmierci, lub wylew krwi z otwartych żył
Od myśli do czynu dzieli mnie malutki kroczek, krótka chwila, jedno westchnienie.Lecz co będzie później? Czy będzie ciemno i bezosobowo?, a może przyjemnie i ciepło jak w brzuchu u matki. A może będę niematerialną zjawą i będę mógł zaglądać ludziom w duszę, a może od razu spłonę w czeluściach piekielnych, lub wejdę w otwartą bramę niebios.
A może będzie tak, że nic się nie wydarzy, po prostu zgasną światła, aktorzy zejdą ze sceny, opadnie kurtyna a widzowie rozejdą się po domach zabierając ze sobą zapłakane twarze i jakieś cząstki wspomnień .Minie jakiś czas, robaki zjedzą ciało, kurz pokryje tabliczkę z inicjałami na nagrobku, a wspomnienie o mnie zniknie jak dym rozpływający się na gasnącym zniczu



* człowiek bez czci i wiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie może być , nawet ciekawa naracja. Drugie zdanie juz mozna wykreslic. Nie bardzo go rozumiem. nie widok wisielca? chyba na widok wisielca.

Dalej... łopatom - łopatą

i tableteczki nasenne i fatalnie brzmi to zdrobnienie)
Drugi i trzeci akpait jest niezły. Trzecie zdanie(czy będzie ciemno...) powinno być zakończone pytajnikiem.

To tylko takie drobne sugestie. Efekt końcowy - bardzo pozytywny, jednak mimo wszystko pozostaję w pewnym dylemacie: Rozumiem, że to o człowieku, w który mało jest wiary ale czci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...