Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Język XXI wieku


Rekomendowane odpowiedzi

zainteresowało mnie to, ale raczej nie jako wiersz; oceniam to jako prostą wyliczankę słów ze słabą pointą Głupota ludzka i czarna dziura!;

przeczytaj proszę ten wiersz:
[url]http://www.poezja.org/index.php?akcja=wierszeznanych&ude=39[/url]

wiesz, co jest mankamentem Twojego dzieła? nie jest zamknięte, skończone; możnaby je ciągnąć w nieskończoność, siedząc i przerzucając kartki słownika...

często dobry wiersz pozostawia zamierzony przez autora niedosyt, który zmusza nas do dalszej refleksji, zmusza nas, abyśmy nadal drążyli i przekopywali wiersz i połączone z nim skojarzenia; Twoje działo czegoś takiego mi nie zapewniło, mógłbym jedynie dopisywać ciąg dalszy, ale to by były tylko słowa; ale popatrz na utówr W. Szymborskiej - tam jest zamysł, bo kolejne wypowiedzi coraz bardziej odsuwają się od tematu zmarłego;

uwaga do dzieła
Dochód, lifting, pin, wydajny.
Big brother, @, centralny.

w tym miejscu moim zdaniem gubi się rytm

z wyprzedzaniem epoki wolę uważać, bo niedługo każdą rzecz, której nikt nie rozumie, będziemy usprawiedliwiać to wyprzedza epokę! perły przed wieprze! mój czas nadejdzie! zobaczycie!:D

pozdrawiam*;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź autorki(wiersz) dotyczy rzadko podejmowanego tematu globalizacji, konsumpcyjnego stylu życia czy popkultury. Niech Ci, co pozjadali wszystkie rozumy zrozumieją, że tak naprawdę wszystko jest relatywne, a subiektywne wypowiedzi czytelników odwzorowują jedynie ich gusty. Dla ludzi uważających się za chodzące wszechwiedzące encyklopedie mam cytat pewnego znanego autora. Ciekawe czy ktoś wie, kto to powiedział. "Kto się wychyla, robi coś innego natychmiast jest jebany w imię szczeniactwa i idealistycznych mrzonek. Kiedy siedzimy w podziemiu lub zamykamy się we własnych kręgach, nikt nie ma z nami problemu, nikt nas nie musi pilnować, sami robimy to najlepiej."
Pozdrawiam zarówno Zupcię, jak jej zwolenników i przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



konkretny komentarz, dziękuje:) a to, że możesz dopisywać dalsze słowa w nieskończoność to dowód na to, że to język a nie jakaś gwara, slang czy żargon z ograniczoną liczbą wyrazów!pozdrawiam .... i nie twierdze, że to dobre to poprostu się stworzyło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi jakie były by komentarze gdyby ten wiersz napisała- chociażby- Szymborska? jestem pewna, ze doszukiwano by sie w nim jakiejś glebi! ale że to debiut i do tego taki "oryginalnie niespodziewany tekst" to stało się tak jak sie stało.

żeby nie było- on mi się w ogóle nie podoba, bo nie lubie takiej formy wyliczankowej
nie wyrzucaj go! nie wolno tak traktować swoich "tworów" :)

pozdr, fr.ashka ;)

p.s. Panie Tomasz Biela- o gustach się nie dyskutuje, nie ironizuje się na ich temat i nie prawi się złośliwości. to taka forma prośby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raczej pasowaloby do piosenki w stylu daft punk - techologic. Ale do tego rytm zbija sie w srodku wiersza. Juz dawno mowie, ze poezja potrzebuje podzialu nie tylko w stylach, ale i ogolnych pojeciach. "Wiersz" - nie bardzo pasuje, potrzebna inna kwalifikacja takiego utworu.

Ale to subjektywne moje wlasne zdanie, wszystkim nie uda sie dogadac sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...