Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

...jesiennie...


Rekomendowane odpowiedzi

jak kolorowy liść
w muśnięciu skrzydeł się zatraca-
motyl jesienny...
spóźniony wiatru pocałunek


a
rzeką
płynie
biała chryzantema


jak
odloty ptaków-
podniebne łopoty,
moje żale odlatują
jesiennie


korale jarzębiny,
twoje usta,
moją duszę
babie lato
oplątało pajęczyną



[sub]Tekst był edytowany przez Iris_IK dnia 08-10-2003 00:47.[/sub]
[sub]Tekst był edytowany przez Iris_IK dnia 08-10-2003 07:44.[/sub]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper idem, wielki problem z dosłownością mają niektórzy. Fajnie, gdybyś nam tu przedstawiła Jesień, jak niektórzy piszą o wiośnie... te motyle, te babie lato, pajęczyna... ale, ale... wcale "Jesień", tylko "...jesiennie...", wcale nowe... banalne: "spóźniony wiatru pocałunek" / "w muśnięciu skrzydeł się zatraca" (już tak niejaka panienka Anna Sarań pisała, co powodowało u mnie szczere wymioty).

Na końcu mamy jakąś wyliczankę, którą nie mogę związać w żaden sposób. Pointa gdzieś się wtopiła. Fajny rytm, ale psujesz go szybko w ostatniej s. To samotne "a" w ogóle nic mi nie mówi, podobnie samotne trzy kropki, na końcu niektórcyh wersów.

Moim skromnym zdaniem, biały wiersz o niczym... no dobra, coś tam pospolitego jest wpisane. Gdyby tytuł był inny, to całkiem fajnie bym go odebrał, a tak... nie, raczej nie.

Gorzka herbata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie podobają mi się dopiski nad wierszami tego typu, jak już trzeba to w komentarzu pod wierszem, dla mnie to jest zaśmiecanie wierszy!
niech to ma jakąś estetykę, niepodoba mi się to, może mało znam się na poezji, ale wypadałoby dbać o czytelność przekazu, to nie szkolny zeszyt z zapiskami

- tutuł to już całkowicie banalny, ...jesiennie... - można było coś innego, ja też mam już dość jesieni

- zgadzam się z poprzednikami też


Pozdrawiam,
Kai Fist

P.S.
wybacz jeśli zrażam, ale napisałem to co myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...