Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

...::Wiosna::...


Rekomendowane odpowiedzi

Promienie słońca
utuliły do snu mroźną zimę
pozwoliły rozwinąć
płatki kwiatom
pozwoliły zobaczyć
listkom świat
nie pozwoliły
by chmurka zasłoniła światło dzienne
dały głos śpiewajacym ptakom
pozwoliły wszystkim
narodzić się na nowo
dały wszystkim młodość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wiosna to musi mieć takie anielskie skrzydła w tym tytule? wiersz anielsko skrzydlaty nie jest, ale to pewnie debiut:) co mogę powiedzieć, moze na początek unikaj wielkich liter i powtórzeń typu: pozwoliły-nie pozwoliły itd.....

pozdr. serdecznie
agnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to prawie debiut, a w takich wypadkach zwykle pisze dłuższe komentarze... a więc...

Na początku - wiem, że takie znaczki w tytule przyciągają wzrok (sam dwa razy zastosowałem ten sposób), ale nie rób tak więcej, bo jeśli ktoś chce przeczytać to przeczyta - a jeśli nie to nie przeczyta. I nie zmusisz go do tego... Pomysł niezły, choć teraz jest środek lata. Wiersze o wiośnie najlepiej się czyta na wiosnę - tak już jest. Zdrobnienia denerwują. Chmurki, listki - zbyt słodkie. Dalej - niepotrzebne dwukrotne "wszystkim". Unikaj powtórzeń. Zakończenie zrodziło w mojej głowie pomysł. Patrząc na ostatni wers myślę, że Ty również mogłaś napisać coś innego i lepszego - np. o powracającej młodości. Gdyby napisać to w ciekawy sposób to naprawdę byłoby to coś.

To prawie debiut, więc bez przesady... pisz dalej i staraj się unikać błędów, które popełniłaś. Życzę sukcesów.

pozdrawiam /Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



jak na drugi wiersz, to trzeba się bardziej postarać, nawet na poezji p.popieram uwagi poprzedników- praca praca praca, od wypaczonego patetyzmu, po zajmujące oryginalnie ujęte opowieści,będące w przyszłości twoim udziałem(mam nadzieję) .pracy deli .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...