Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Tectosmith Przepiękne zdjęcie.

Sama wybieram się już od jakiegoś czasu na foto-przechadzkę, no i ciągle nie mam czasu, zaraz jesień się skończy, a przecież kiedy, jak nie teraz szukać inspirujących urywków przemijania?

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Nie lekceważ słów. One naprawdę mają ogromną siłę w sobie. Każde słowo jest samo w sobie całym wszechświatem.

Opublikowano

@TectosmithNie napisałam, że mi się nie spodobał.

Może zresztą z rozpędu nie do końca właściwie go zrozumiałam, nie dostrzegłam lekkiej ironii peela.

Jest w tekście przecież ogromna doza ufności skierowanej do drugiej osoby, która może diametralnie odmienić, rozjaśnić naszą rzeczywistość za pomocą pozornie drobnego gestu.

A to wszystko w melancholijnej, jesiennej aurze, która wcale nie musi przytłaczać.

 

A to mój Mikrokosmos (Tie-break, wrzesień 2025)

Może się spodoba.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano

@tie-breakPytałem bo nie zostawiłaś serduszka i sobie pomyślałem, że tekst jest do bani. Podpowiem Ci, że tekstu nie trzeba rozumieć, trzeba go czuć a w tym tekście nie ma ironii. Celowo nie napisałem jakie to słowo, żeby czytelnik mógł sobie je wybrać. 
A zdjęcie ładne, ciekawe, intrygujące. Domyślam się, że robiłaś telefonem? 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tak jak Twój autofocus - wyostrzony na jeden punkt, na to, co najważniejsze dla Ciebie.

Ale wiesz, słowa są materią, często bardzo spójną, mocną i sklejają się z resztą obrazu,

(jak to znieostrzenie),

więc może nie czekaj na to jedno słowo, możliwe, że ten ktoś boi się deklaracji,

popatrz na całość, a będziesz widział tak, jakbyś je słyszał.

Zdjęcie i wiersz - super :)

 

Opublikowano

@tie-breakNie wiem czy masz tam taką opcję, ale powinna być expozycja. Ustaw na co najmniej minus 1, minus 1.3 i zobaczysz magie we zdjęciach. Polecam :-) 

@Alicja_WysockaTaki jest właśnie autofocus- uwydatnić to, co najistotniejsze. Natomiast jeśli idzie o wiersz to nie ma tam ludzkich relacji. Dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam serdecznie. 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Choć od łąk Bawarii daleko Dziewczyna ta to poezji mleko Milki Wey jest słodka I gołe oko ją spodka Między gwiazdkami spodnie zakłada Mikołaj       
    • iluzoryczna cisza człowiek przechodzi między billboardami zebry zatrzymały się na czerwonym  
    • @nieporadnik Spotkał Goethe za młodu w Frankfurcie jak elf zwiewną  dziewczynę przy furcie. Chociaż nie jest nam znane, co się działo nad ranem, romantyzmu powstanie skwitujcie! Pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @jan_komułzykant A może  "zdjął strach, że Stach fest 'obdarowany'" ? Oczywiście to tylko luźny pomysł. Pozdrawiam
    • @zaćmiony Bardzo mi miło, że spojrzałeś i że się spodobało. Dziękuję.
    • @huzarc " Hubble zaobserwował, że galaktyki (niektóre odległe o miliony lat świetlnych) oddalają się od siebie z ogromną prędkością. ". Naukowcy sądzą że Świat powstał podczas jednej eksplozji energii i światła( Wielki Wybuch)   Bóg stworzył świat, uporządkował chaos. Jesteśmy małym pyłkiem, w bezkresach Kosmosu   Zapomnijcie, ludzie, o waszych więzieniach. Porzućcie pisma zawierające tylko to, co mroczne, zgniłe, brudne, jadowite, zakłamane, bluźniercze i zdemoralizowane. Wznieście się – choćby tylko spojrzeniem – w stronę bezkresnej wolności firmamentu. Uczyńcie niebem waszą duszę, patrząc na tyle jasności! Zgromadźcie zapasy światła, żeby je zanieść do waszego mrocznego więzienia! Czytajcie słowo, które wypisujemy, śpiewając w naszych gwiezdnych chórach,bardziej harmonijnie niż wasze organy w katedrach. ( M. Valtorta)   "Bóg stworzył łąkę  i wycisnął nieco barwy z obolałego od krwi, zbieranej jak rosa."   A my co robimy, co robią ludzie. Ludzie obecnie zamalowują  łąki krwią, a z Ziemi robią pustynie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...