Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

niewyczuwalny ponad uśmiech zniewolony


Rekomendowane odpowiedzi

skondensowany
-nadumysł-
pouczasz że pocałunek
to już kolejna miłość na śmierć i życie

wyuzdanie nawet-w-mowie
pozwoli nam zatrzymać się na etapie
ja-ty-ona
a później we wspólnym zapachu
wykrochmalimy spokojne małżeństwo

choćbym w podbitym obcasie
nad okiem wykłuła myślenie przyszłościowe
to
jakoś tak
bez dłuższego namysłu zostanie
gdzieś tam
w ciepłym oddechu
pod krtanią
żebrem
splotem
w nieestetycznym przebiciu
pulsującym takcie
-na granicy-
biała bielsza najbielsza
koronka - nowa dwójka

herbaty kochanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój będzie niemiły. Wiersz jest dobry jak cholera, świetna pointa, kursywa... no może, ale to nie ma znaczenia, jak przeczytać na głos, a brzmi świetnie.

Zaczynam czuć potrzebę, żeby autorom komentarzy jak powyższe powiedzieć "Nie znacie się!" i wynika to z tego, że albo sie zachwycają, albo mieszają z błotem, ale jakoś nikt nie wie dlaczego, bo uzasadnień jakoś nie chce im się podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A co tu jest takiego cholernie dobrego ?

Brak rytmu w wierszu i pomysłu na wersyfikacje który powoduje to poczucie nerwowości wiersza ?

Te ozdóbki, myślniki, np przy słowie nadumysł ? Po co to ? Zwykłe zabiegi kosmetyczne bez celu, to samo kursywa. To nie zastąpi treści.

Do tego wydumania, jak "skondensowany nadumysł" ?

Tematyka przetarta, może w innym klimacie, ale nie miłości, nie ważne czy nieudanej.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Lemens i ktoś mi ukradł tą kopię, którą chciałem pana strącić z rumaka :(
Ale wciąż mogę powiedzieć, że rytm, czy wersyfikacja w przypadku tego utworu TO SĄ JEDYNE zbędne zabiegi kosmetyczne, jeżeli jakiekolwiek mogą tu być za takie uznane. Proszę go sobie na głoś przeczytać (tylko normalnie, tak prozaicznie i zastanowić się nad pragmatyką wypowiadanych zdań), on brzmi i ma sens jak najbardziej.

Myślniki przy "nadumyśle" ściskają go z obu stron, to ma za zadanie potęgować kondensację (nie mylę się?), to samo jest z granicą (jest pomięczy myślnikami).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Rytm i wersyfikacja to zbędne zabiegi kosmetyczne !!

To dobre heheh to się uśmiałem. A czyta Pan ten wiersz zgodnie z rytmem narzuconym rzez wersyfikację na miłość boską ?? Czytanie programu TV przy tym wierszu to przyjemność.
I ludzie z takimi poglądami jak Pan zajmują się poezją.


"
Myślniki przy "nadumyśle" ściskają go z obu stron, to ma za zadanie potęgować kondensację (nie mylę się?), to samo jest z granicą (jest pomięczy myślnikami).
"

Myślniki ściskają go z obu stron - większej bzdury, większego dorabiania ideologi do kawałka gó*** dawno już nie widziałem.


A zaraz poetka odpowie że Pan się nie myli, hehehe oczywiście, boże co za szopka z poezji.



Nie moglibyście wszyscy zacząć malować ? Robicie krzywdę poezji i ludziom którzy ją kochają jak ja. Jesteście wrzodem na jej ślicznym tyłeczku, z tymi swoimi ideologiami i gniotami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Panie Lemens, Pan zachowuje się jak kiepsko wychowany impertynent i ma za nic jakiekolwiek zasady erystyki, dialektyki, logiki (może poza tą wioskową), pewnie nawet Pan o nich nie slyszał. Co do robienia krzywdy poezji, to niech Pan na swoją spojrzy i na siebie może też, bo nadmuchane za mocno baloniki mają tendencję do pękania.

Nie zadał sobie pan nawet trudu, żeby uważnie wczytać się w moją wypowiedź (pewnie tak samo jak i w wiersz): "rytm, czy wersyfikacja w przypadku tego utworu TO SĄ JEDYNE zbędne zabiegi kosmetyczne, jeżeli jakiekolwiek mogą tu być za takie uznane" - radzę zwrócić uwagę na końcówke zdania.

Czy pan sobie zdaje sprawę z tego, że rytm jakiejkolwiek wypowiedzi, w jakimkolwiek języku, narzucają akcenty wyrazowe, ewentualnie tony wyrazowe (o ile w ogóle pan o czymś takim słyszał)?

Co do końcówki Pana wypowiedzi, to zdrobnienia nie ukryją tego, że jest Pan grubianinem i parweniuszem niezdolnym do dojrzałej dyskusji z innymi ludźmi i to nie jest wycieczka osobista, ale rekalama, którą sam Pan sobie zafundował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Panie Lemens, Pan zachowuje się jak kiepsko wychowany impertynent i ma za nic jakiekolwiek zasady erystyki, dialektyki, logiki (może poza tą wioskową), pewnie nawet Pan o nich nie slyszał. Co do robienia krzywdy poezji, to niech Pan na swoją spojrzy i na siebie może też, bo nadmuchane za mocno baloniki mają tendencję do pękania.

Nie zadał sobie pan nawet trudu, żeby uważnie wczytać się w moją wypowiedź (pewnie tak samo jak i w wiersz): "rytm, czy wersyfikacja w przypadku tego utworu TO SĄ JEDYNE zbędne zabiegi kosmetyczne, jeżeli jakiekolwiek mogą tu być za takie uznane" - radzę zwrócić uwagę na końcówke zdania.

Czy pan sobie zdaje sprawę z tego, że rytm jakiejkolwiek wypowiedzi, w jakimkolwiek języku, narzucają akcenty wyrazowe, ewentualnie tony wyrazowe (o ile w ogóle pan o czymś takim słyszał)?

Co do końcówki Pana wypowiedzi, to zdrobnienia nie ukryją tego, że jest Pan grubianinem i parweniuszem niezdolnym do dojrzałej dyskusji z innymi ludźmi i to nie jest wycieczka osobista, ale rekalama, którą sam Pan sobie zafundował.


Znowu brednie, brednie, brednie. Skończmy to. Pana wypowiedzi to kpina z poezji.

Gniot to gniot. Nikt nie polemizuje nad tym, czy zapachy z ubikacja są przyjemne, czy nie.
Tylko w poezji takie cyrki mają swoje analogie.

Dowodem jest to że można napisać takiego gniota w pięć minut, a pseudopoeta będzie bił brawo. I tylko kpina zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...