Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witamy serdecznie,

rozpoczynamy finałową bitwę na najlepszy limeryk. Tym razem czekamy na propozycje spędzania majówki w dowolnym mieście umieszczonym w pozycji rymowej pierwszego wersu.

Bitwa trwa do końca miesiąca, tj. 31 maja godziny 24.00.


Lista laureatów kwietniowo-majowych biorących udział w Wielkiej Bitwie Wiosennej:

- Amandalea
- E-m-e-m
- Fanaberka
- Franek Klimek
- Jacek Suchowicz
- Lefski
- Maciejka Pomorska
- Marek Hipnotyzer
- Migele



Życzymy fantazji i sprawnego pióra :)

Ewelina i Jacek

Opublikowano

Witamy serdecznie,

po burzliwych naradach, w Wielkiej Bitwie Wiosennej postanowiliśmy przyznać

miejsce pierwsze Lefskiemu, za zgrabną opowieść limeryczną o toruńskim motylku.

Gratulujemy, dziękując pozostałym za udział :)


W związku ze spadkiem zainteresowania bitwami Komitet Limerykologiczny postanawia zmienić zasady rozgrywania kolejnych spotkań. Mamy nadzieję, że nowe zasady przyczynią się do poprawienia poziomu tworzonych limeryków, w związku z wydłużeniem czasu na napisanie i przemyślenie, które z nich wybrać do konkursu.

Nowe zasady przedstawiają się następująco:

- na początku każdego miesiąca zadawany jest temat bitwy;

- na forum można umieszczać limeryki na zadany temat, w dowolnej ilości bez potrzeby zaznaczania, że limeryk jest konkursowy;

- uczestnicy mają dwa tygodnie na wybranie swoich 2 najlepszych limeryków i zgłoszenie ich drogą e-mail na adres [email protected] do Głównego Sztabu Limerykologii;

- do bitwy można zgłosić również limeryki niepublikowane na forum;

- przed końcem miesiąca Komitet Limerykologii ogłasza wyniki bitwy a wygrany limeryk trafia na listę „Limeryk Roku”;

- na przełomie grudnia i stycznia wybierany będzie najlepszy limeryk z listy „LR”; wybór ów będzie poprzedzony głosowaniem uczestników – każdy otrzymuje do dyspozycji 5pkt, które może przyznać jednemu utworowi (nie swojemu), bądź podzielić je na kilka (do 5, ponieważ minimalnie można przyznać 1 punkt);

- autor limeryka roku otrzyma nagrodę książkową;

- w bitwach brać udział może każdy, kto wie jak składać limeryki.



Wszelkie uwagi proszę kierować na adres: [email protected]



W związku z powyższym kolejna bitwa rozpocznie się 6 czerwca.
Do 20 czerwca będzie czas na przesłanie wybranych 2 limeryków na konkurs, którego wyniki przedstawimy w ciągu tygodnia.



Dziękujemy za uwagę
Ewelina i Jacek

Opublikowano

Gratulacje Lefski - z tym, że to Otylia
mówiła: motylkiem jestem :)

I pytanie do Szanownej Komisji:

Czy można głosować na własny utwór ?
( Jeśli tak to pięć punktów mam jak nic...
A jak każdy zagłosuje na swój ? No. ale
po co ja sie martwię.)

Z poważaniem
e-m-e-m

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Kładę się bezwładnie jak kłoda, droga z żelaza, czarna owca pod powierzchnią bałagan, para, hałas. Stukot setek średnic, mimikra zjełczałego stada, przedział, raz dwa trzy: nastał dusz karnawał. Chcą mi wszczepić swój atawizm przez kikuty, me naczynia, czuję dotyk, twoja ksobność, krew rozpływa się i pęka, pajęczyna przez ptasznika uwikłana- dogorywam. Stężenie powoli się zmniejsza, oddala się materia. Rozpościeram gładko gałki, błogosławię pionowatość, trzcina ze mnie to przez absynt, noc nakropkowana złotem, ich papilarne, brudne kreski, zgryz spirytualnie wbity na kość, oddalają mnie od prawdy, gryzą jakby były psem! A jestem sam tu przecież. Precz ode mnie sękate, krzywe fantazmaty! Jak cygańskie dziecko ze zgrzytem, byłem zżyty przed kwadransem, teraz infantylny balans chodem na szynowej równoważni latem.
    • kiedy pierwsze słońce uderza w szyby dworca pierwsze ptaki biją w szyby z malowanymi ptakami pomyśleć by można - jak Kielc mi jest szkoda! co robić nam w dzień tak okrutnie nijaki?   jak stara, załkana, peerelowska matrona skropi dłonie, przeżegna się, uderzy swe żebra rozwali się krzyżem na ołtarza schodach jedno ramię to brusznia, drugie to telegraf   dziury po kulach w starych kamienicach, skrzypce stary grajek zarabia na kolejny łyk wódki serduszko wyryte na wilgotnej szybce bezdomny wyrywa Birucie złotówki   zarosłe chwastem pomniki pamięci o wojnie zarosłe flegmą pomniki pogromu, falangi ze scyzorykami w rękach, przemarsze oenerowskie łzy płyną nad kirkut silnicą, łzy matki   zalegną w kałużach na drogach, rozejdą się w rynnach wiatr wysuszy nam oczy, noc zamknie powieki już nie płacz, już nie ma kto słuchać jak łkasz i tak już zostanie na wieki
    • @Migrena to takie moje zboczenie które pozostało po studiach fotograficzno-filmowych. Patrzę poprzez pryzmat sztuki filmowej i w obrazach fotograficznej - z moim mistrzami Witkacym i Beksińskim. 
    • @Robert Witold Gorzkowski nie wiem nawet jak zgrabnie podziękować za tak miłe słowa. Więc powiem po prostu -- dziękuję ! A przy okazji.  Świetne są Twoje słowa o Hitchcocku. O mistrzu suspensu. "Najpierw trzęsienie ziemi a potem napięcie narasta." Czasem tak w naszym codziennym życiu bywa :) Kapitalne to przypomnienie Hitchcocka które spowodowało, że moja wyobraźnia zaczyna wariować :) Dzięki.
    • @Robert Witold Gorzkowski myślę, że masz bardzo dobre podejście i cieszę się akurat moje wiersze, które nie są idealne i pewnie nigdy nie będą - do Ciebie trafiają. Wiersze w różny sposób do nas trafiają, do każdego inaczej, każdy co innego ceni, ale najważniejsze to do siebie i swojej twórczości podchodzić nawzajem z szacunkiem. Myślę, że większości z nas to się tutaj udaje, a Tobie, Ali czy Naram-sin na pewno. Tak to widzę :) Dobrej nocy, Robercie :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...