Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witamy serdecznie,

rozpoczynamy finałową bitwę na najlepszy limeryk. Tym razem czekamy na propozycje spędzania majówki w dowolnym mieście umieszczonym w pozycji rymowej pierwszego wersu.

Bitwa trwa do końca miesiąca, tj. 31 maja godziny 24.00.


Lista laureatów kwietniowo-majowych biorących udział w Wielkiej Bitwie Wiosennej:

- Amandalea
- E-m-e-m
- Fanaberka
- Franek Klimek
- Jacek Suchowicz
- Lefski
- Maciejka Pomorska
- Marek Hipnotyzer
- Migele



Życzymy fantazji i sprawnego pióra :)

Ewelina i Jacek

Opublikowano

Witamy serdecznie,

po burzliwych naradach, w Wielkiej Bitwie Wiosennej postanowiliśmy przyznać

miejsce pierwsze Lefskiemu, za zgrabną opowieść limeryczną o toruńskim motylku.

Gratulujemy, dziękując pozostałym za udział :)


W związku ze spadkiem zainteresowania bitwami Komitet Limerykologiczny postanawia zmienić zasady rozgrywania kolejnych spotkań. Mamy nadzieję, że nowe zasady przyczynią się do poprawienia poziomu tworzonych limeryków, w związku z wydłużeniem czasu na napisanie i przemyślenie, które z nich wybrać do konkursu.

Nowe zasady przedstawiają się następująco:

- na początku każdego miesiąca zadawany jest temat bitwy;

- na forum można umieszczać limeryki na zadany temat, w dowolnej ilości bez potrzeby zaznaczania, że limeryk jest konkursowy;

- uczestnicy mają dwa tygodnie na wybranie swoich 2 najlepszych limeryków i zgłoszenie ich drogą e-mail na adres [email protected] do Głównego Sztabu Limerykologii;

- do bitwy można zgłosić również limeryki niepublikowane na forum;

- przed końcem miesiąca Komitet Limerykologii ogłasza wyniki bitwy a wygrany limeryk trafia na listę „Limeryk Roku”;

- na przełomie grudnia i stycznia wybierany będzie najlepszy limeryk z listy „LR”; wybór ów będzie poprzedzony głosowaniem uczestników – każdy otrzymuje do dyspozycji 5pkt, które może przyznać jednemu utworowi (nie swojemu), bądź podzielić je na kilka (do 5, ponieważ minimalnie można przyznać 1 punkt);

- autor limeryka roku otrzyma nagrodę książkową;

- w bitwach brać udział może każdy, kto wie jak składać limeryki.



Wszelkie uwagi proszę kierować na adres: [email protected]



W związku z powyższym kolejna bitwa rozpocznie się 6 czerwca.
Do 20 czerwca będzie czas na przesłanie wybranych 2 limeryków na konkurs, którego wyniki przedstawimy w ciągu tygodnia.



Dziękujemy za uwagę
Ewelina i Jacek

Opublikowano

Gratulacje Lefski - z tym, że to Otylia
mówiła: motylkiem jestem :)

I pytanie do Szanownej Komisji:

Czy można głosować na własny utwór ?
( Jeśli tak to pięć punktów mam jak nic...
A jak każdy zagłosuje na swój ? No. ale
po co ja sie martwię.)

Z poważaniem
e-m-e-m

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @UtratabezStratyMam nadzieję, że  mnie nie prowokujesz stwiedzeniem "a ja tu widzę coś raczej przeciwnego" -  to odpowiadam.  Książek political fiction właściwie nie czytam, więc trudno mi jest odnieść się do Twojego opowiadania. Jednak widzę niespójność w tym, co piszesz a co sugerujesz w komentarzu. Jeżeli słowo "reżim" jest zbyt drastyczne, to jednak uważam, że twoje państwo jest opresyjne. A zmuszanie obywateli starszych, schorowanych do służby wojskowej, duża ilość żołnierzy i zwartych formacji na ulicach (Co oni tam robili? ) świadczy o państwie zmilitaryzowanym. W państwie opresyjnym również źle traktuje się obywateli w ZK, wymyślając absurdalne nakazy i zakazy. Tu pojawia się też fanatyzm, więzienie jak klasztor (ciekawa jestem jaki? Klasztor klasztorowi jest nierówny - mają przecież różne reguły), zmienione godło i krzyż na ścianie czyli ewidentnie zachwianie relacji między sacrum a profanum. I dominacja jednej religii, ignorowanie tym samym  obywateli innych wyznań czy niewierzących zakłóca, system państwa demokratycznego. Nie poruszam spraw polit. - gosp., bo to temat rzeka. A do czytania następnych odcinków już zachęciłeś. :)Pozdrawiam.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dziękuję i dodam coś od siebie do treści. (...) Skupiłem się w większej mierze na formie niż na treści, w której ważniejszy mianownik odegrał kluczową rolę — z samym zamysłem. Autor ( czyli, ja) chciał pokazać w tej formie rymy asonansowe i konsonansowe (ciut niepełne) w całości, stanowiąc bez żadnych manifestów przestrzeń, rezonującą w sposób abstrakcyjny.     
    • @Marek.zak1 Marku będę zaszczycony proszę oprócz tomiku wierszy prześlij mi swój wybrany przez siebie wiersz napisany Twoją ręką na kartce z podpisem jest to o tyle ważne dla mnie że wszystko mam w albumach i całej książki nie włożę. Kiedyś jak jeszcze korespondencja odbywała się drogą pocztową z przyjemnością gromadziłem listy od kolegów w albumach dzisiaj niestety nowoczesność bardzo zubaża moje zbiory. Adres do mnie jest prosty Tarnawa Robert Gorzkowski i z kontaktów można go wynotować.
    • W wieczornej ciszy i porannym śpiewie, świat się zmienia, tylko ja niezmiennie, kocham ciebie tęsknego serca tchnieniem.   Ta cząstka, bije jak szalona gdy cię widzi między czuwaniem a snem. w innych ramionach.   Na pewno to wiem jak i to, że kolejna noc, jak i ten poranek zginie w niespełnienia chłodnej godzinie.
    • Ja Robercie czytam z zainteresowaniem, a że część mojej rodziny jest ze wschodu, tym większym. Pozdrawiam P.S. z przyjemnością wyśle Ci mój tomik z dedykacją, albo, jak masz mało miejsca na półkach,  jeden z moich wierszy, także ci dedykowany.   
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...