Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Uczucie z kategorii pierwszych


Rekomendowane odpowiedzi

Ubawiłeś ( bo umiesz to robić doskonale ;), ale  i zaintrygowałeś, bo już fraza :

 

nie zostałem tutaj oszukany - każe pytać : w jakiej kwestii, gdzie ?

W kwestii :  popełniania emocji ( vide 1 zwrotka ?), ale konkretnie, CO to znaczy ? Przecież to czynnik indywidualny - więc wrażenie jest, jakby pan nie by pewny siebie - ale przedstawiłeś tego PL - a jako : przewidującego, zaradnego, „ nie popełniającego”- więc, troszkę widzę konflikt

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

;)

 

Dalej, apostrofa do Instancji Ostatecznej - ale czy Ona ma coś rozwiązać? Bo dalej,  ( jako czytelniczka, nie wiedząca CO się stało ), zgadzam się z oczywistością, że ludzie MAJĄ  odmienne podsumowanie nie tylko jakichś tam  „ uczuć”, ale wszystkiego; sfery o której wypada mówić, sfery, do której zupełnie nie chcą być zaproszeni itd.

Człowiek dobrze wychowany, przytaknie, uśmiechnie się, ale impertynencję, czy słomę z butów - w duchu oceni jednoznacznie  i nic w tym dziwnego; obracamy się na codzień w różnych kręgach, na różnym stopniu spoufałości; a co najważniejsze - na różnym stopniu… dosłowności, tak, to warto wiedzieć

 

W jakiej sferze PL stawiał na zwycięskie konie?? ( też brzmi to enigmatycznie…), czy chodzi wprost o interesy ?
Czy o coś innego ? 
 

Niestety, dlatego, że tak zagadkowo i ciut zdawkowo potraktowano kwestię  profesji PL - a, jak i jego rozczarowania , trudno mi rozkminić - zależność ostatniej, zabawnie donżuańskiej strofy - z wcześniejszym przekazem ,

 

pozdrówki miłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Taki długi komentarz do takiej prościzny? Mnie tutaj chodziło o myśl generalną żyj tak abyś nie czuł się oszukany. To była absolutna podstawa tego tekstu. I jak wielu z nas, w tym ja, tak naprawdę tak się czuje? Zdecydowana, absolutnie zdecydowana większość. To była myśl przewodnia, a no cóż napisałem jak umiałem :)))) Ale inna sprawa, że Lambo w garażu to nie jest wcale zły sposób na dziewczyny. Naprawdę nie jest. Myślmy pragmatycznie :)) Tyle tylko, że Lambo w garażu może kosztować każdego dnia z 16 godzin. A wtedy to już sprawa jest nieco bardziej skomplikowana :) No i wiesz strachy się pojawiają, różne dodatkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym …ach wybacz, ależ to jest nierealne

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

musielibyśmy zupełnie niczego nie oczekiwać od życia, ; ot, dryfować w pięknym zawierzeniu w Opatrzność i zdaje się że ci, którzy tak postępują - bywają  szczęśliwi , pytanie tylko - czy ich wiara ( o ile są wierzący ) - jest aż tak głęboka, że wyrzekli się wszelkiej sprawczości ?

 

Oczekiwania, interesy, różne natury, etos,  - to wystarczające spektrum dla nieuniknionych rozżaleń  i to tak długo, jak wchodzimy w interakcje z innymi w społeczeństwie, ale nawet bezludna wyspa rozczaruje, choćby …pogodą


 

kawa w tekście, bardziej wybrzmiewa jak „czarna polewka” ale i tak bywa w dorosłym życiu ;

A Lambo - to „szybka wędka” tylko dla siks/ materialistek ,,,

 

 

pozdrówki

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_Suchowicz Fakt, może tak :)

@Rafael Marius Jakoś tak się mówiło kto nie ryzykuje ten nie pije szampana czy jakoś tak ;)

@Dagmara Gądek Bezludna wyspa kosztuje więcej niż Lambo. Zdaje się około 700 milionów złotych :) Masz trochę racji o tyle, że ten tekst zdaje się nie jest najlepszy, choć wcale z drugiej strony nie miał takich aspiracji. Ale wiesz jest coś z podejścia chcę Lambo i zarywać piękne dziewczyny, nie koniecznie jakoś specjalnie najlepsze w mieście w sensie charakterologicznym i sercowym i duszy. I takie podejście również potrafię zrozumieć. Ale wiem, że Lambo po prostu z drugiej strony musi kosztować ogrom pracy, ryzyka i odpowiedzialności właśnie... Nie bycie oszukanym co do zasady nie jest wcale aż tak nierealne. Są tacy, którzy mają takie generalne wrażenie i myślę, że takie odczucia mogą zbliżać się faktycznie do szczęścia i spełnienia. Również pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym …Leszczymku ;),

sumując - to nie jeden kontekst, ale dwa; jakiś starszawy, dziwny PL ( któremu nie wiadomo CO się przydarzyło ) i zaradny podrywniś z ostatniej , który lepiej by TO „rozegrał” ;))

zostaje czytelnik, który nie wie o „ co” się toczy gra ( tzn. dopiero domyślam się na końcu),że wcześniej PL wybiegł ( sercowym ? ) falom na morzu na „ zaś”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Gra toczy się o to aby pilnować swoich 4 liter. I kilku innych rzeczy też. Żebyś tak Dagmaro w wieku około 60 lat nie spojrzała w lustro i nie rozpłakała się nad swoim losem, że po prostu zostałaś kompletnie oszukana. Innymi słowy zrobiona w wielką trombę. Okradziona na milion sposobów. Moim zdaniem o to chodzi w tej grze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym …nieeee, no rozczuliłeś ( tą troską )  i też rozbawiłeś co nieco

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

-  po pierwsze :

 

sam deklarowałeś, że i Tobie komedianctwo nieobce, którąś  z tych liter ( może akurat najbardziej trefną ;) - trzeba, trzeba wprost  rzucić, by rozdziobały kruki i wrony ( lub ptasiopodobni …;), cóż po komediach BEZ żerowiska

 

( sugestia wobec kobiety, aby pilnowała swoich liter, hmmm, hmmm, hmmm- czas to za nas/ panie,  w pewnym momencie sam zrobi, ha, ha )

 

Okradani jesteśmy każdego dnia, na tysiące sposobów; okradane są prawdy o nas - gdy podawane „ cząstkowo” ze zmanipulowanymi faktami ( coś jak, opowiadanie wojny „ od końca” ) ;

okradani jesteśmy na FB z prywatności - osobiście przez całe lata broniłam się przed założeniem konta, Mąż wytrwał skutecznie, a mnie - baardzo namawiał pewien staruszek poeta, żeby „ koniecznie” założyć, to i messengera, dla szybszej komunikacji Oczywiście, później  nalegał na połączenie video…( ale czegóż się nie zrobi dla … nooo, chyba Poezji  prawda ?  ;)

Okrada nas  Wielki  Brat z wszelkiej intymności , banki, okradani jesteśmy z zaufania, żeby ktoś podtrzymał swoją ( i tak przeglądalną ) fasadę, okradają  sąsiedzi - podrzucając śmieci, gdy nie chce im się płacić za cotygodniową wywózkę,  dzieci znajomych okradają swoich rodziców  ( z PIN - codów, ), profesorowie - studentów, robiąc im rzadko lekcje , na portalach robimy za „ plankton” ( żeby inni wydali tomiki ) - cóż Ty chcesz w dobroci ducha ratować ?


 

…ale urocza ta Twoja wiara w lepszy świat , z tym że wiesz co ?
Ważne, żeby nie tracić z oka  w tych zdrowych mentalnie, dobrych i szlachetnych., a to, że masa toksyków po drodze podtopi radochę - to ciasne kompleksy, które u nas w Polsce,  kwitną , ho! jak mało gdzie …( stąd ten uporczywy pęd na trwanie w kółeczkach, choćby w bagienku…).

 

 

ach, sześćdziesiątka, byle z podobnym nastawieniem jak dziś ;)), bo…NIE chcę się zmieniać , ha, ha, pozdrówki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek A najlepsze, że jak już tak wszystko zabrali, wjebali w tor przeszkód to zaczęli knuć o Jezusie, że to przecież podobna droga więc mesjanizm, czy o zwykłej świętości - jakiż piękny scenariusz, czy o Hiobiźmie - jakie to wspaniałe tak wszystko stracić, a może proroctwa? Wiesz jakież to prorocze wszystko... i przewidujące... I takiej sytuacji po prostu nikomu nie życzę, więc piszę o tym ku przestrodze ;)))) I może faktycznie jakieś kilkadziesiąt lat temu popełniłem mukę i powinienem bardziej jednak starać się o Lambo ;)))) To nie jest wcale takie głupie, choć chyba miałem lepsze teksty generalnie, które notabene oddałem, ale tylko dlatego że nie mogłem i dalej nie mogę nic wydać :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym … taaak, to zaboboństwo tkwi w naszej mentalności - a najlepiej sobie buźki wycierają wszelacy hipokryci - jednak to, czy droga cierniowa, czy lekka - sami będziemy sobie oceniać;)))

 

pozdrówki miłe

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

… a tomik można tak tanio wydać samemu- że nie warto się prosić, pozdr. ;)

… mamy tutaj okropne burze, wygoniło nas kolejny raz z ogrodu… stąd problemy z internetem i co chwilę mnie rozłącza

 

 

… ależ fajny ten pomysł z Lambo - mojej córce by się pewnie jeszcze bardziej nadał, bo lubi luksus;)

ja? I podteksty , ha, ha - ależ w żyyyyyciu , ( ledwo  co, czyjeś frustracje się za mną jeszcze wloką )… ale urodą „zwapnień” - wybielanie ;))

 


pozdrawiam i miłego wieczoru ;))

 

 

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Jest jeszcze jedno zagadnienie wokół marketingu tomiku, poważne zresztą :)

@violetta Koleżanka pisze piękne wiersze więc nie ma tym nic dziwnego :) Ja szykuję w pełni przewrotowe krótkie opowiadanie o służbach i kryminalnościach teraz, ale muszę je jeszcze wklepać w kompa.. No a potem raban :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym …bo jak podejrzewam ( i to nie jest spoufalanie, lecz ot, wyczucie pokrewnej natury;)) - zjada Cię Leszczymku komedianctwo

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

, znam, znam, to właśnie sprawia, że i mnie daleeeko do natury eremitki; a sztuka, czy sztuczka obok, to pretekst do kolejnej zabawy ;))

 

wesołkom - trudniej uprawiać cierpiętnictwo , pisanie wiekopomne; bluzgi egzystencjalne, moralizy ( obowiązkowo z dwoma mlaśnięciami na końcu ), dywagacje w stylu - jestem, a może nie jestem ( skoro wokół biało i śnieg ), 

dochodzić do stonowanych smaków życia sączonych w retrospektywie 

bo…ledwo człowiek chwyta choćby za najcięższy długopis, a ten…ucieka; wszystko się dzieje szybko i tu i teraz i wioooo ;)), dlatego. Dlatego Kolego. Nie dywagacje, lecz publikacje, a wystarczyłoby spojrzeć na zwątpienie takiego Bukovskiego i możnaby być nowym guru przegrańców, ha, ha …

 

pozdrówki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...