Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

erekcjato wypisane z nabożeństwa


Rekomendowane odpowiedzi

wyznawcy idą po trupach do światła
ściągnąć w siebie zbawienie

poświęcą dzieci
krowy i ledwie wzeszły hibiskus
dla swojej religii

zwolnieni z myślenia
odpowiedzą na każde pytanie
upadając

na kolana
przed swoim bożkiem

w ich kółku adoracji
brakuje miejsca
na rozczarowanie

zajebią siekierą każdego
kto jest przeciwko nim





















































































































"antyszczepionkowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… końcowy „ antyszczepionkowiec”( którym też byłam ) - poszerzył kontekst; ale przekrój zwolenników szczepionek „nie szedł” po linii religijnej, tutaj nie upraszczałabym; natomiast sam fenomen bezmyślnego oddania, jest tak uniwersalnie odmalowany, że nawet bardziej,  niż do samych wierzących ( u których istotna jest niezrozumiała dla postronnych - łaska wiary ) - tekst odniosłabym do każdego rodzaju sekciarstwa; nawet do różnych ciasnych społeczności - które poza wzajemnym poklepywaniem i namaszczeniem, żyją w mentalnej bańce, z genem sługusa, niezdolne do podmiotowości i redefiniowania celów, a ZAWSZE  trwanie w jednym - to cofanie się; niezdolność do  anektowania nowej jakości  z powodu nietolerancji   - musi prędzej czy później, pociągnąć na dno całą „ społeczność”


 

przedostatnia  strofa -

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

doskonała!

 

pozdrawiam miło

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Dagmara Gądek niestety

"ludzie ludziom zgotowali ten los" co raz lepiej to rozumiem

kiedyś, kochałam ludzi, tak ogólnie, przez ogródek, bez zastanawiania się, a teraz, po srowidzie, większość mnie odstręcza, to tak głupie istoty, tak przerażone własną obecnością na tym świecie, tak podatne na najbardziej prymitywne manipulacje, że aż brak mi tchu, aby to wyrazić, może nie byłabym tak oburzona, gdyby te sprane mózgi nie zagrażały moim dzieciom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hania kluseczka … och haniu, masz dużo racji, choć jako matka , przestałam już pulsować oburzeniem i Weltschmerzem z kilku powodów: 

fala prania mózgów w zagranicznej szkole moich dzieci - zawsze będzie większa, niż możliwość wpływu na dziecko.

W czasie p. Demi- znajomi lekarze tam,  z przepraszającą dezorientacją w oczach, głosili banały, byle wstrzyknąć - ( czułam wówczas ludzką pogardę)…

Ja nie przestałam na swój sposób kochać ludzi, tak już mam; niejedno kłamstwo sama łyknę ( ale taka jest już cena praktyki trzech cnót boskich) - zmieniło się to jednak o tyle, że dzielę ich na ludzi godziwych, nie materialistów , i tych drugich, którzy za przysłowiową michę poniżą swoją godność, obszczekają innych, ( byle „podać łapę” grupie i dutków uszczknąć) .

 

Dzieci, miejmy nadzieję - same się zorientują że utarte narracje uparcie bazują na oczywistych paradoksach; bo tak ha, ha, już jest z każdą negacją zdrowego rozsądku

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


 

pozdrawiam miło
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...