Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dagmara Gądek Wszędzie widzę ten motyw kluczy. W teledyskach, filmach, poezji, tekstach piosenek,  prozie etc. A ja nie byłbym sobą gdybym nie napisał, że nie można wykluczyć że nie ma kluczy. Po prostu nie ma :))) Wzajemnie życzę ;))
    • @Leszczym ha, ha,  toż pytanie o KLUCZ jest najistotniejsze w życiu

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      i z tym pozostawiam ;)), miłej niedzieli
    • @Florian Konrad …

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , tak czułam, czułam, dlatego : zdrówka  na przyszłość ;))      
    • … na swój sposób genialne i nie dlatego, że wielce mam ochotę roztrząsać łopatologiczną :  prozę życia , lecz intryguje mnie (to) samo Ż,  „ samo” - w sensie poetyckiej samotności, która  jest faktem; za każdym aktem twórczym  stoi alienacja i podróż wgłąb siebie, mało tego… samotnie przyglądamy się percepcji innych, błędnym interpretacjom, które oddalają nasz własny tekst/ dzieło od zawartych w nim przeżyć… Muzycy instrumentaliści, paradoksalnie odczuwają mniejszą presję w stosunku do przekazu, bo są tylko pośrednikami i choć wkładają całą duszę i emocję w wykonawstwo - pozostanie element spekulacyjny; domyślny - CO też chciał powiedzieć kompozytor… To słowo dyscyplinuje bardziej, niosąc niepewność odczytania, a poezja - rozgrywa się jeszcze między nim ;))   Wiersz potwierdził banalną tezę - twórcy, artyści, potrzebują szczególnie dużo miłości, pochylenia, wykolysania swojej twórczej samotności; natchnienia z niej płynącego z głębi uczuć; potrzebują nieustannego uskrzydlenia…   nie mogą być sami; jak to samo ż  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ,      pozdrówki
    • Salome miała podobnie, z jeszcze większym podtekstem erotycznym. Widziałem kiedyś w Warszawie operę R, Straussa "Salome", a główna bohaterka w pewnym  momencie śpiewała przed prorokiem, którego chciała uwieść, nago.  Pozdrawiam. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...