Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Muzykanci


Wędrowiec.1984

Rekomendowane odpowiedzi

@viola arvensis Tak, pamiętam. Napiszę Ci, że czasami naprawę wszystkie dźwięki zlewają mi się w jeden wielki: ssssszzzzz, ssssszzzzz, ssssszzzzz... I tak w kółko. Świat jakoś tak nie lubi ciszy, może dlatego, że potencjalna większość populacji jest ekstrawertyczna, niemniej jednak nie widziałem badań, które by to potwierdziły. Przydałyby się jakieś ścisłe dane.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tja, mnie gryzą nowe ubrania i ściska przestrzeń, ale pomaga czapka z opuszczonym bardzo nisko daszkiem.

Troszkę podejrzewałem, że jesteś introwertyczką. Teraz wiem, że słusznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Kiedyś na YT oglądałem reportaż, w którym twierdzono, że introwertyków potrzeba mniej, ponieważ populacja ewolucyjnie bardziej "ceni" ekstrawersję, niemniej nie podparto owego twierdzenia żadnymi statystykami.

 

Znam jednego skrajnego introwertyka. Bardzo dobry człowiek.

 

@[email protected] Dobre pytanie, w poincie wskazanego przez Ciebie wiersza, Grzegorzu. Bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wędrowiec.1984A czy gdy jesteś na łonie natury i tak jak teraz, wczesną wiosną np. słychać intensywne i różnorodne ptasie trele i powiedzmy szum wody, szum wiatru w listkach, nie przeszkadza Ci to, nie męczy? 

Zastanawiam się, bo dla mnie takie odgłosy są balsamem, koją wręcz duszę, a jak jest u Ciebie skoro jesteś tak wysoko wrażliwy na odgłosy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viola arvensis Nie męczą i są cudowne, ponieważ są spokojne i uporządkowane. Są tłem, nie przedzierają się na wierzch. Są delikatne bardzo.

 

Jest regularność w ptasich trelach. Kiedy jeden się skończy, wiadomo kiedy będzie następny i jak będzie brzmieć. To bardzo uspokaja i daje komfort.

 

Edytowane przez Wędrowiec.1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...