Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Ewelina pierwsza strofa naprawdę udana ( pomimo wewnętrznego rymu, proszę zerknąć;) „ betonowe lustro” - rewelacyjne

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , w drugiej strofie się gubię, mało przekonuje, bo i stan PL - ki, jest mocno rozedrgany między PL-a, a siebie - takim zawsze trudniej się dokładniej opisać, bo do opisu potrzeba … granic , pozdrówki.
    • Końcówka tego życiowego wiersza, traci powietrze jak balon; od drugiej strofy - przemyślałabym na nowo.  Wiele jest wierszy konstatacyjnych, dojrzałych, ale nie wszyscy czytelnicy odnajdują się w życiowych bilansach, w gaśnięciu światła, spuszczaniu żaluzji, odchodzeniu.    Proszę nie zrozumieć mnie źle - to wiersze potrzebne i mające swoich Odbiorców, ale nie jest źle pokusić się o pewien uniwersalizm sytuacji PL- a, tak, aby jego perspektywa, np. dla młodego, młodszego czytelnika ( ja jestem w wiekach średnich Abendlandu, ha, ha;) - była rezonująca.  I to moja skromna sugestia do piszących Seniorów „ w ogóle”, pozdrawiam.
    • @violetta lubię zwiewność Twoich wierszy. Morwę też piję czasami :)
    • … tak, jedni tłumaczą dzieła literatury światowej, a ja muszę - siebie

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      . Skąd ten skrót myślowy; otóż, dla mnie „ mieć” ( tutaj „ trzymać”) -  jest tożsame z „ być”, N.S., praktycznie nie zmieniając swego życia, zamieszkała w idei, nadziei na lepsze jutro i lepszy świat.  Fakt jednak iż była tak straumatyzowana, lądowała na terapiach, świadczy bardziej o myśleniu życzeniowym, pewnej wyabstrahowanej projekcji na przyszłość.  ( W moim skromnym życiu, gdy w coś wierzę, oddaję temu cząstkę siebie, własną energię życiową stając się cząstką aktualnej Sprawy). Dlatego polemizuję sobie z jej „ trzymaniem”, skoro sama była „ trzymana” przez przeszłość; można jednak też wyjść z założenia, że bez tej „ balustrady nadziei”, byłoby z Nią, noblistką … jeszcze gorzej, kto wie…   pozdrawiam
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witaj - owe morze to może - za błąd przepraszam - tak więc to nie wiersz o żeglarzu  -             tylko o mnie  - dzięki za przeczytanie -                                                                                    Pzdr.serdecznie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...