Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

In libertas philosophia


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, to maksyma łacińska, a jeśli pan nie rozumie jej znaczenia, to: nie mój problem, zresztą: istnieje coś takiego jak makaronizm - jest to środek retoryczny, tak: jestem przemądrzały - znam trochę język angielski, francuski i włoski, poza tym: pisze pan źle po polsku i nie potrafi pan używać merytorycznych argumentów, powiedziałem: dziękuję panu za rozmowę - nie rozmawiam z komunistami chłopskiego pochodzenia, kończąc: pana miejsce jest w kościele, otóż to: agresja, ataki personalne i chamstwo jest charakterystyczne dla ludzi zacofanych - ciemnoty.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński

Rozmowa się kończy, gdy się kończy sama z siebie, a nie gdy jedna strona każe drugiej milczeć.

Ta niby sentencja nic nie znaczy, a jeśli chodzi o kościół, to uważać że jakakolwiek wojna toczyła się o jakiś dogmat, to tyle co uważać że druga światowa wybuchła o Gdańsk. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd

 

Wie pan - co to jest szermierka słowna? Otóż to: zarozumiały i przemądrzały pan hrabia nie pozwoli na to, aby głupi rządził mądrym, bo: wtedy mądry będzie wykorzystywany przez głupiego, jak zwykle: jest pan kolejnym pasożytem, istnieje coś takiego jak inteligencja emocjonalna - pan w ogóle jej nie posiada: wchodzi pan w butach w moje życie jako osoba anonimowa i ma tyle a tyle do powiedzenia! Zarozumiały i przemądrzały pan hrabia żyje poza jakąkolwiek hierarchią społeczną, bo: jest to poniżej jego godności, aby naśladować braci mniejszych - u zwierząt też istnieje struktura hierarchiczna, naprawdę, ludzie, którzy żyją cudzym życiem - mają problemy z samym sobą, kończąc: niech pan najpierw coś napisze lub zacznie pan dawać merytoryczne komentarze, zresztą: czuję, iż ktoś mnie dziobie po stopie - lewej, to pan?

 

Łukasz Wiesław Jan Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński

Nadal nie istnieje taka maxyma, a te trzy słówka nie tworzą w ogóle żadnego wyrażenia po łacinie, ja również nie ustępuję głupim ani ich nie ignoruję, bo zwymyślać kogoś jest objawem szacunku, przemilczenie zaś pogardy, dlatego starożytni Izraelici największych zbrodniarzy karali wygnaniem, a nie śmiercią. W tej sytuacji zaś pozostaje mi zatkać uszy i wołać "tralala! nie słyszę cię!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd

 

Wreszcie! W końcu pan poszedł po rozum do pustego łba, poza tym: istnieje coś takiego jak proces twórczy, więc: mniej więcej to oznacza - "w wolnej filozofii" (dla świętego spokoju tłumaczę panu), a filozofia to mądra wiedza - tytuł jest moją własnością intelektualną, jeśli pan ma wątpliwości, to: proszę wskazać autora powyższych słów, zapewniam pana: mój umysł nie funkcjonuje wtórnie - niczego nie naśladuje i nie polega na jakiejkolwiek inspiracji, zresztą: mi już ręce opadają - ma pan kompletnie zamknięty umysł, proszę wyrzucić do kosza Torę, Talmud, Pismo Święte - Nowy Testament i Koran i kupić sobie na dobry początek bardzo łatwą książkę: Biblię Humanisty, tak przy okazji: mówiłem już - nie posiada pan inteligencji emocjonalnej, dlatego: nie rozumie pan sarkazmu, nie, nie sprowokuje mnie pan, abym zniżył się do pańskiego poziomu i rozmawiał z panem według pańskiej miary, otóż to: to już wszystko było, najpierw: szacunek, pokora i uległość i co dalej? Nie, proszę pana, powiem dosadnie: jest pan wyjątkowo bezczelnym chamem - kompletnym nieukiem i wyjątkowym hipokrytą, używa pan moich argumentów przeciwko mnie, bo: sam pan nie ma żadnych merytorycznych argumentów i powtarza pan moje słowa, to ja pierwszy zwróciłem panu uwagę, iż to pan atakuje personalnie ludzi, tutaj: mnie, a pan co!? Pawiem i papugą narodów pan jest!? Kończąc: "Polonus sum, Poloni nihil a me alienium puto!"

 

Łukasz Wiesław Jan Jasiński herbu Topór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz odautorski - wszystko już w życiu miałem, patrz: esej - "Świątynia Wiedzy", a teraz stosuję filozofię minimalizmu, a także - personalizmu.

 

Filozofia minimalizmu - opiera się na założeniu, aby być zadowolonym i wdzięcznym za to, co już się posiada, i nie porównywać się z innymi ludźmi. Minimalista koncentruje się na zaspokajaniu tylko niezbędnych potrzeb życiowych, dlatego nie jest zbytnio podatny na manipulacje ze strony otoczenia (pisownia oryginalna).

 

Źródło: Koncept

 

Personalizm - nazwa kilku (czasem przenikających się) współczesnych kierunków filozoficznych o nastawieniu na autonomiczną wartość osobowości, przykładających szczególną wagę do pojęcia osoby (z łaciny persona vel persona non grata), pisownia oryginalna, natomiast: persona non grata - dopisek mój.

 

Źródło: Wikipedia 

 

Jednocześnie - po prostu: jestem twórcą nowatorskiego kierunku filozoficznego od mojego nazwiska, oto on: jasinizm - można tutaj znaleźć.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto komentarz odautorski, jasne: przypominać jak najbardziej trzeba, tak więc: dla właściwego przypomnienia ku chwale przyszłych pokoleń - serdecznie zapraszam do bardzo miłej lektury:

 

Wizja magika poezji*

 

A kiedy zostanie ogłoszony wieczny pokój:

nowy porządek świata - wybuchnie trzecia wojna

światowa

 

na południu raju obiecanego

cicha kometa uderzy w głębokie jądro - oceanu,

przyjdą trzęsienia ziemi,

 

wybuchną umarłe wulkany,

gorące morza zatopią niektóre lądy: wtenczas -

ja: wypiję za nowinę...

 

Łukasz Jasiński (grudzień 2021)

 

Visione magia poetico*

 

Al quando rimanere annunciato eterno

stanza: nouvo ordine mondo - esplodera

teuzrro guerra globale

 

su sud paradiso promesso

tranquillo cometa in profondo nocciolo - oceano,

arriveranno terremoti terra,

 

esploderanno morto vulcani,

caldo mare affonderanno alcuni: poi -

berro dietro notizia...

 

Łukasz Jasiński (luty 2023)

 

Vision magia poesie*

 

Quand rester annonce eternel chambre:

nouveau commande blusy - va expploser troisieme

guerre mondial

 

sur midi paradis promis

calme comete va frapper dans profond noyau - ocaen,

ils viendront tremblements de terre,

 

vont exploser mort volcans,

chaud la mer couleront quelques terrs: alors -

boirai derriere nouvelles...

 

Łukasz Jasiński (luty 2023)

 

Vision magia poesia*

 

Cuando permanecer eterno habitacion:

nuevo orden mundo - explotara tercero guerra

global

 

en tarde paraiso prometido

tranquilo cometa golpera profundo nucleo - oceano,

ellos vendran terremotos tierra,

 

van explotar muerto volcanes,

caliente el mar se hundiran alguno tierras:

entonces - bebere detras noticias...

 

Łukasz Jasiński (luty 2023)

 

Visio magia poesis*

 

Cum manere nuntiatium aeternus locus:

novus ordo mundus - dessiliet tertus bellum

global

 

meridiem paradisus promisit

silentium cometa non ledo profundus nucleus -

oceanus, venient tremebundus terra,

 

vipsi dissiliunt mortvus vulcanorum,

calidum mare descendent agros: tunc -

bibo vost nontium...

 

*po prostu trzy żywe i jeden dawno temu umarły

 

Więcej informacji Państwo znajdą w następujących esejach: "Komentarz - komentarz odautorski" i "Mój drogi świecie" - Autor:

 

Łukasz Jasiński (luty 2023)

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...