Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

DoNikąd


Rekomendowane odpowiedzi

@Tectosmith To, że mnie tu widzisz, jest jak najbardziej normalne. Możemy mieć inny światopogląd, ale możemy dyskutować. Właśnie o to chodzi.

"Wyłonią się niechciane myśli...

Przed tobą wyzwania a może i cel."

Tutaj dostrzegłem Absolut. Jeśli chodzi o prymitywizm, to słowa i środki, których użyłeś są bardzo proste. Według mnie nie na tym polega poezja. Ale to moje zdanie. Nikifor malował tak, jak Ty piszesz. Widzę pewne podobieństwo do @Waldemar_Talar_Talar. Podkreślam, to moje zdanie. W końcu Nikifor zachwyca wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek "Niechciane myśli", "wyzwania" i "cel" to według Ciebie Absolut? O, to, to jest właśnie prymitywne. W ogóle rozumiesz co to jest ten hipotetyczny absolut?

No cóż. Moja poezja jest po prostu prosta bo i ja jestem zwykłym, prostym człowiekiem. Sprawy i rzeczy o których piszę są bardzo proste i nie wymagają słownika naukowego (jest w ogóle słownik poetycki?). Rozumiem, że Tobie się nie podoba, masz prawo wyrazić swoje zdanie i jak najbardziej je akceptuję. Proszę jedynie, żebyś nie szukał Absolutu ani Boga w moich wierszach. Jednak! Znajdziesz w nich Śmierć, do której się bardzo często odnoszę.

Nie mam pojęcia, jak malował Nikifor. Może się kiedyś tym zainteresuję.

Natomiast jeśli idzie o poezję @Waldemar_Talar_Talar a nawet i moją poezję to pamiętaj, że nie mniej ważna od procesu twórczego jest umiejętność czytania poezji. Tyle w temacie.

A zdjęcie też Ci się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith To oryginał z 2004 r. nagrany w Pradze... UWIELBIAM Chestera w każdym wydaniu, to najlepszy biały tenor jaki Ziemia wydała. Dźwięczny w wysokich rejestrach, w środku z rdzą i żwirem, na dole szeroki i ciepły. Magnetyczny... nikt nie potrafi tak śpiewać, bo trzeba mieć dwie krtanie...

 

Tobie wybrałam koncert, bo lubię ludzi przy pracy... 

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...