Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Wybaczam choć na to nie zasługujesz


Ana

Rekomendowane odpowiedzi

Ranisz moje ciało

ranisz moją duszę

żyję z tobą tu i teraz

bo nie mam wyboru 

i żyć muszę 

 

ale wystarczy

że klękniesz przede mną

zrobisz rachunek sumienia

wyrazisz żal za swoje grzechy

i obiecasz poprawę

 

a wybaczę ci... Boże

 


Choć prawdę mówiąc

nie zasługujesz na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek  Te słowa skierowałam do biblijnego Boga, który stworzył ten świat. Świat, w którym jedno życie aby przetrwać - musi się odżywiać energią innych żyć. Świat pełen okrucieństwa, w którym zwierzęta muszą się zabijać aby żyć, w którym ludzie mordują zwierzęta... Tego świata nie stworzył żaden dobry Bóg, a demon. Ale jak ten "Bóg" zrobi rachunek sumienia i obieca poprawę - przebaczę mu. Choć na to nie zasługuje. Ale co tam, nie jestem tak okrutna jak on. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ten świat Bóg oddał człowiekowi. I pozwala na panoszenie się zła na wyraźne życzenie człowieka. A Jezus odkupił nasze grzechy (w tym równierz Twoje). Nie wpadasz po śmierci w czeluść a masz szansę na zbawienie. Nie On będzie Cię prosił o wybaczenie , tylko Ty Jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek "Bóg" tak stworzył ten świat, że zwierzęta aby przeżyć - żywcem się rozrywają i zjadają. Nie dano im wyboru, nie mają innego wyjścia. Ty bijesz temu złu, temu każącemu nazywać się Bogiem demonowi pokłony, ja nie... Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

@AnaPrzemyślenia na temat wybaczenia: już niegdyś napisałem na tym forum co myślę o wybaczeniu, dlaczego człowiek ma prosić boga, bogów o przebaczenie, wybaczenie, jeśli został stworzony na ich, jego podobieństwo, a więc jesteśmy bogami z zaletami i wadami takie jakie mają bogowie. Temat niełatwy i za odwagę autorce serducho się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@Ana

 

Ten świat stworzyła Święta Matka Natury jako Łańcuch Pokarmowy i na pierwszym miejscu są Rośliny, potem: Zwierzęta i dopiero na samym końcu - ludzie - dwunożne ssaki agresywne, a większość z nich posiada zachłanną chciwość, przecież: hodowlane zwierzęta jak krowy, świnie i króliki mają świadomość, iż same zostaną zjedzone, otóż to: źle traktowane dają niesmaczne mięso, dobrze traktowane - smaczne.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ana

 

Nie, pani Aniu, nie jestem drapieżnikiem terytorialnym, tylko: drapieżnikiem seksualnym, niech każdy robi jak uważa: nie jestem samobójcą i będę jadł - kocham życie i gardzę śmiercią, zresztą: mówiąc okrutną prawdę - u płazów, gadów i ptaków istnieje kanibalizm, a u ssaków - nie.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński może kanibalizm nie jest normą u ssaków, ale nasz najsilniejszy instynkt to przeżyć. Tak więc chociażby na Ukrainie w czasach wielkiego głodu dochodziło do licznych aktów kanibalizmu, w oblężonym Leningradzie, w obozach koncentracyjnych i wszędzie tam, gdzie widmo masowej śmierci zaglądało do oczu. A co do jedzenia mięsa innych zwierząt - tak zostaliśmy uwarunkowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ana

 

Wiem o tym, a dlaczego w Polsce (w ogóle u Polaków - nie dochodziło do kanibalizmu) - dlaczego? Przecież też mamy tragiczną Historię, według Głównego Urzędu Statycznego - w 1935 roku Polaków było 36000000, a w 1946 roku - 24000000, tak więc: 12000000 Polaków zginęło lub zaginęło, nawet wtedy, kiedy w Moskwie polska husaria była oblężona - też nie dochodziło do kanibalizmu - husarze jeśli drewno i liście i pili własną mocz, dopiero na samym końcu - zjedli konie, także: w II RP - wsie były przeludnione i skrajnie biedne (szczególnie na Kresach) - też nie dochodziło do kanibalizmu, więc: jak to pani wytłumaczy? Sama pani przecież widzi: w opinii międzynarodowej jesteśmy "antysemitami", "rasistami", "ksenofobami" i "złodziejami" i chętnie by dołożono nam kolejną łatkę - "ludożercami", nieprawdaż, pani Aniu? Niech pani obejrzy ten filmik...

 

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński nie idealizowałabym Polaków pod tym względem - instynkt przetrwania jest bardzo silny i zapewne do takich aktów dochodziło. Co do pedagogiki wstydu, jaka jest wobec nas, Polaków stosowana, że jesteśmy tacy i tacy i owacy... - to ma Pan rację. 

@Łukasz Jasiński dziękuje, ale ja nie za bardzo mogę oglądać takie rzeczy. Psychika, czy też wrażliwość mi nie pozwala... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ana

 

Wręcz przeciwnie: nie idealizuję Polaków - po prostu nie ma na to żadnych dowodów, a ten filmik jest właśnie na to dowodem - dowodem na człowieczeństwo Polaków, dlatego pani powinna obejrzeć i nie ma również dowodów na to, aby Polacy popełnili jakąś zbrodnię ludobójstwa (w tym: dopuszczali się jakichkolwiek gwałtów) - taka jest bolesna i okrutna prawda, owszem: wśród Polaków było dużo złodziei i kapusiów i pijaków i awanturników i samobójców i szaleńców - to "zbrodnie" wagi lekkiej, to tak jak teraz: dwie największe partie polityczne oskarżają się nawzajem o agenturalność wobec Federacji Rosyjskiej, natomiast: Komisji do Sprawy Rosyjskiej nie mogą powołać, najpierw PiS i teraz KO, dlaczego? Bo nie mają dowodów!

 

Łukasz Jasiński 

 

@Ana

 

Dziękuję za rozmowę i miłych snów 

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pani Agnieszko, używając "pani" - zachowuję dystans, a także: kulturę, nie będę po imieniu z nikim - kogo nie znam w realnym życiu - świecie, być z kimś po imieniu - to znaczy - mieć zbliżeniowe stosunki, proszę pamiętać: jestem zdrowym mężczyzną i dwa lata nie uprawiałem seksu z żadną dziewczyną - po prostu mnie nie chcą, nie - to nie! Więc: czasami oglądam filmy dla dorosłych, aby rozładować nadmiar energii hormonalnej, otóż to: brak seksu prowadzi do patologii seksualnych - zboczeń, sprawdziłem jeszcze raz dokładnie: nie odnotowano żadnego kanibalizmu w przedwojennej Polsce - wtedy bieda w Polsce była bardzo duża, podobnie jak analfabetyzm - spadek po zaborcach, jednocześnie: była bardzo bogata jako szlachecka, kupiecka, handlowa i mieszczańska - inaczej Niemcy, Słowacja i Rosja nie zaatakowaliby Polski - tylko biedne kraje atakują bogate kraje, jeśli już - to: kanibalizm istniał u Neandertalczyków, acha, dekadę temu doszło w Polsce do aktu kanibalizmu - sprawca został skazany na 25 lat pozbawienia wolności i było to podczas libacji alkoholowej, słowem: margines - patologia i tak jest na całym świecie.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...