Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Niespodzianka


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • jak szybko mijają chwile jak potok płynie czas  za rok za dzień za chwilę razem nie będzie nas Astat. Bizmut. Neodym. wśród mrugawicy gwiazd prowadzę mój grawilot jak rodzynek w dźieży kosmicznych ciast... przesuwają się parseki i jak film mi życie mija czy Mars jest niemiecki ? francuski ? czy też niczyja to pustynia ? tajemniczy Don Pedro szpieg  z krainy Deszczowców już wie... ....wiosna radosna nadciąga i bzy pachną i czeremchy dwie... i maj czarowny maj i żyto niby gaj !
    • @Kwiatuszek Dzięki za opinię, fajnie, że się spodobało. Pozdrawiam kwieciście :-))
    • @Jacek_Suchowicz  ałć :)    :)
    • tylko dodam:   i chciałem się zagazować  wierszami bez tlenu refleksji   nie wyszło :)
    • Czasem myślę, że wiara została wymyślona przez bardzo mądrych ludzi. Kodeks zachowań jaki płynie wraz z religiami jest najstarszym zbiorem praw, które temperują ludzkie charaktery. Ktoś świetnie wykorzystał brak wiedzy i zrozumienia wobec sil natury wykorzystując ludzka wiarę. Wymyślił religie. Odwieczne pytanie o tym, co po śmierci najbardziej ułatwiły ich rozwój i przetrwanie. Chyba racje miał Paul Holbach, mówiąc ze religia to opium dla ludu: Uzasadnienie dla niemożności zrozumienia świata. Usprawiedliwianie zła doczesnego Gwarancja doskonałości opatrzona niewielka gwarancja ziszczenia. Rozwój cywilizacji sprawił, ze wiara stała się nie tylko ośrodkiem kultu, ale również władzy. Została wykorzystana do wpływania na losy ludzi. Ludzka żądza władzy wykoślawiła pierwotne zamierzenia tych, którzy kodyfikowali przykazania. Na dzień dzisiejszy struktura kościołów ma dla mnie mafijny charakter: władza jest przekazywana i piastowana bez racjonalnych przesłanek, w tajnych rozgrywkach kuluarowych - nie do zgłębienia dla zwykłego śmiertelnika. To wszystko okraszone jest pięknymi ceremoniałami, słowami, ideami, które nie maja w większości pokrycia w rzeczywistości. Nie dziwie się wiec, ze ludzie odwracają powoli wzrok od religii. Przynajmniej młodzi. Jezus Chrystus? Nie dziękuję, nie tańczę, postoje - sam ograniczam swoje czyny tak by nie wstydzić się niczego w moim życiu. Nie potrzebuje pasterzy, nie jestem owca.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...