Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Do Pań i Panów


Dared

Rekomendowane odpowiedzi

@Dared

 

A co? Kulturę? Proszę mi wskazać jakiś film lub książkę, które jako pośredni czynnik nie miały wpływu politycznego, nie, nie ma takiej możliwości: polityka ma wpływ na każde dziedziny życia, nawet niszowe warszawskie kultury artystyczne są finansowane przez stołeczny ratusz, nie wspominając już o Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ba, nawet wiejskie Domy Kultury też są finansowane przez gminy, to samo dotyczy kościołów, na przykład: śpiewy chóralne, okolicznościowe wystawy i przedstawienia bożonarodzeniowe (dla mnie: Szczodre Gody) - są finansowane przez Państwo, a Państwo to Obywatele, słowem: czysta polityka, dlatego też: do kościołów powinien mieć wstęp każdy obywatel, nigdy: według doktryny i prezentowanych wartości, jasne: masoni - też.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dared

 

A czy poezja przypadkiem nie należy do kultury? Regulamin nie zabrania pisać o współczesnym życiu i komentować wydarzenia polityczne pod maską satyr, dobrym przykładem jest samouk - Mikołaj Rej i wykształcony humanista - Jan Kochanowski, nie wspominając już o poetach z okresu oświecenia, gdyby nie było polityków - nie byłoby państwa, a tym samym - narodu, czyli: ciebie i mnie, owszem: regulamin zabrania prowadzenia działalności politycznej i robienia propagandy politycznej - nie zabrania natomiast pisania wierszy lub prozy krytycznej wobec polityków, jak mówił Ignacy Krasicki: "Prawdziwa cnota nie boi się krytyki!" I celem krytyki nie jest zniszczenie i upokorzenie danego człowieka, tylko: wytykanie wad charakteru - ku przestrodze i dla przyszłych pokoleń.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1

 

Ma pan rację, a jednak trzeba zrozumieć: Polski Portal Literacki (jak sama nazwa wskazuje) - reprezentuje polską kulturę narodową i wszystkich klasyków - można ich tutaj znaleźć i czytać, wykorzystywać do nauki szkolnej i na studiach, jednak: regulamin zabrania przywłaszczać sobie cudzą własność intelektualną, dajmy na to: ktoś wiersz Juliusza Słowackiego - podpisuje własnym imieniem i nazwiskiem - tego nie wolno, jeśli chodzi o politykę, to: podczas kampanii wyborczej były tutaj różne reklamy różnych partii politycznych, tak więc: te partie po prostu finansowały ten portal za pana i moje podatki - partie otrzymują subwencje, są finansowane z dobrowolnych składek i prywatnych sponsorów - to na jedno wychodzi - polityka jest wszędzie, wystarczy ustawa: "zabrania się reklamowania własnych interesów w dobrach kultury narodowej" - wtedy wszystkie komercyjne reklamy znikną i co? To też polityka, niestety... Tak więc: ten portal jest wspólnym dobrem narodowym - sponsorowany przez reklamodawców, dobrowolne składki ze strony obywateli i różnych darczyńców - tylko tyle wiem.

 

Acha, teraz jest wszystko uporządkowane i reklamy nie przeszkadzają w czytaniu, a wcześniej można było szału dostać.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...