Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Filmoteka Kultury Narodowej


Rekomendowane odpowiedzi

@violetta nie muszę tam być, trzeba do cholery myśleć, bo to jest przerażające, że w obliczu wpadnięcia Polski w łapy putina, bo to nam grozi, jeśli pisobolszewia dalej będzie przy władzy czy inna (kon)federacja rosyjska wejdzie z nimi w koalicję, są tacy, co się zastanawiaj, myślą, dumają etc...

@violetta u mnie w robocie też jest dużo Ukraińców, Białorusinów, niech sobie będą, my też szukaliśmy w latach 80. schronienia w Niemczech czy gdzie indziej na zachodzie

Edytowane przez Arsis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Czytaj z pełnym rozumowaniem i przestań myśleć stereotypami, słowem: masz kompletnie wyprany mózg - będę głosował na Mateusza Morawieckiego, nie należę do żadnego stada dwunożnych ssaków agresywnych, a ludzi z tożsamością, życiorysem i odruchami człowieczeństwa traktuję jako jednostki personalne, wiesz może, że rząd ma w planach utworzenie ogromną sieć polskich supermarketów? Właśnie: w celu zahamowania inflacji i non stop sztucznego podkręcania cen - wyrugowania z polskiej ziemi obcego kapitału, który właśnie doprowadził do takiego stanu, jeśli wybory wygra twój ulubieniec - Donald Tusk - będzie jeszcze gorzej - będziesz musiała pracować za marne grosze jako niewolnik bez jakichkolwiek praw i to też już było - to nic innego jak praktyka błędnego koła, używając metafory: przeciąganie włókna na własną stronę.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Niestety: doskonale znam prawo administracyjne i karne, dlatego nie potrzebuję żadnego tam adwokata, tylko: prokuratura, otóż to: mieszkam sam, oszczędzam wodę - kupiłem dwie miski i zawsze zakręcam wodę obok licznika, jak dotąd: co pół roku niedopłata wynosiła około 400 zł, a teraz nagle mam zapłacić 2000 zł - skąd taki potrójny wzrost? Wygląda na to - jakby w moim mieszkaniu mieszkało pięć osób lub muszą zapłacić za cały blok, podejrzewam: jest to tylko i wyłącznie decyzja polityczna - podobna do bezprawnego wyrzucenia mnie na warszawską kostkę brukową przez Hannę Gronkiewicz-Waltz - kilka lat temu, bardzo mali ludzie na wysokich i odpowiedzialnych stanowiskach grzeją sobie dupy po znajomościach (nepotyzm) i z góry patrzą na takich jak ja - taka jest bolesna i okrutna prawda.

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

Lepiej idź do szkoły lub do kościoła, oczywiście: gdybym sam własne życie zmarnował - wziąłbym za to odpowiedzialność, niestety: mam czyste sumienie i nie będę brał odpowiedzialności za to - czego nie zrobiłem i nie próbuj mnie zmieniać i wpływać na moje decyzje, jako osoba egoistyczna, antypatyczna i narcystyczna nie masz żadnego pojęcia o życiu - realnej rzeczywistości, jak wynika z twoich wypowiedzi: nie interesuje ciebie moja osoba, tylko: moje życie - w jakim celu? Otóż to: sama robisz tutaj propagandę polityczną... Ręce opadają, dzieciaku...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński uczę się języków :) miałam na wiosnę dopłatę za energię 2 tys, bo ceny zwiększyły się, nie robiłam z tego problemu, ucieszyłam się, bo Bóg opłacił:) wzrost cen nie może zaburzać moich nastawień do życia, które kocham. Wszędzie na świecie jest drogo, trzeba umieć zarobić, a do tego jest potrzebna tylko nauka i chęci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nie mieszaj w te sprawy "Boga" i przestań być pasożytem, gdybyś pracowała - nie miałabyś żadnych problemów, a tak to - jestem pod presją, abym pracował i utrzymywał takie osoby jak ty, natomiast: w sprawie Mateusza Morawieckiego nie zmienię zdania - nie ignoruje on ludzi takich jakich ja, nawet przeczytał mój esej: "Tajne Specjalnego Znaczenia" i zmienił politykę w sprawie Ukrainy, zresztą: polityka to bezwzględna gra interesów, jeszcze jedno: kościoły w Polsce są puste, bo: w Polsce nie ma katolików według wizji biurokratów z Watykanu - w Polsce istnieje ludowy katolicyzm, słowem: jest to synteza pogaństwa i katolicyzmu - Polacy zawsze mieli, mają i będą mieli ścisłe związki ze Świętą Matką Natury, dlatego też: protestują przeciwko nagrodzie w Watykanie za niemiecki gniot propagandowy Agnieszki Holland - "Zielona granica", dokładnie: Mateusz Morawiecki realizuje ideę Romana Dmowskiego, przy okazji: proponuję zacząć czytać książki Feliksa Koniecznego, to nie jest tak jak myślisz: Zygmunt III Waza i jego syn popełnili strategiczny błąd podczas rządów w Moskwie, a wiesz dlaczego? Realizowali plan Watykanu i przyszły car Zygmunt III Waza nie chciał zmienić "wiary" na prawosławie i nadal pragnął korony szwedzkiej - nie widząc zagrożenia ze strony Turcji i Kozaków (Ukrainy wtedy nie było, a prawidłowa nazwa to: Ruś Kijowska), strategiczny błąd popełnił również król Jan III Sobieski - nie powinien pomagać Wiedniu - doprowadził on do osłabienia Rzeczypospolitej Obojga Narodów i rozbiorów, powinien raczej walczyć z wrogami - z Rosją, Austrią i Prusami, nomen omen: Turcja miała takich samych wrogów jak Polska, niestety: interesy Watykanu były najważniejsze.

 

Łukasz Jasiński 

 

@Somalija

 

Wiem, tylko, że ja nie mieszkam w przedwojennej kamienicy, tylko: w powojennym bloku, który należy do zasobów samorządowych i nie mam własnego mieszkania, a umowę najmu na pięć lat - lokal socjalny, wiesz, że nie mogą mnie wyrzucić? Muszą najpierw złożyć wniosek do sądu i to sąd decyduje, a nie administracja i ewentualny komornik, niestety: to ja mam dowody złamania prawa - oni nadal tkwią w mojej przeszłości i nadal próbują wyłudzić ode mnie "dług" - tak działa ten zakulisowy system - żebracy i złodzieje na wysokich stanowiskach, oczywiście: uważają, iż są wyżej w hierarchii i są mądrzejsi ode mnie, to: dlaczego nie okradają bogatych?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nie, mam wszystko opłacone i to wy, wychowane jako bezmózgowe barany - bezrobotni niewolnicy - ciągle kombinujecie, kombinujecie i kombinujecie, natomiast: "Bóg" - on jest z kolei zwyczajnym gównem, bo: "Bóg" to według ciebie "Mąż" lub "Ksiądz" lub "Sponsor" lub "Góra" - taka jest bolesna i okrutna prawda, słowem: kręcisz się jak przemądrzała zakonnica według własnej dupy, ojej, według własnego nosa, jasne: traktujesz mnie według własnej miary i nie możesz wejść na mój poziom - spojrzeć na życie z mojej perspektywy, tak: dokumenty (dowody złamania prawa dałem mamie i mama poszła do administracji - niech wezmą odpowiedzialność za to - co zrobili i niech przestaną jak niedojrzałe emocjonalne dzieci własne problemy przerzucać na osoby takie jak ja - bez problemów).

 

Łukasz Jasiński 

 

@Somalija

 

Nie, pani Agnieszko, nie będę spłacał obcego długu i nie będę pracował, jeśli już: to obowiązkiem administracji jest wymiana licznika - miała być we wtorek i ten gówniarz nie przyszedł, jeśli jesteś taka pewna: to sama znajdź mi pracę, naprawdę, znajdź, zobaczysz...

 

- A po co panu praca? Przecież pan ma rentę socjalną...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

A co? Kiedy ktoś mi pluje w twarz, a ja mam udawać, że to deszcz pada? Ona nie jest problematyczna, wręcz przeciwnie: chora psychicznie i już wszystko jasne: inspektor z administracji był zaskoczony i dał mamie numer telefonu do hydraulika - mama mi pomoże, nie będę już pisał wierszy, nie będę pracował i będę robił co chcę - to jest moje życie! Jeśli ktoś ma problem z własnym życiem - niech sam rozwiązuje własne problemy, powtarzam: jestem po trzech legalnych pracach i mam doświadczenia zawodowe - nie będę pod pantoflem lub obcasem, niektórym zależy na tym, aby mnie wypluć z systemu i wrzucić na wolny rynek - do wyścigu szczurów i gdzie wtedy wyląduję? Zrozum, doskonale znam realny świat - miejsce żebraków i złodziei w białych kołnierzykach powinno być na ulicy, a nie na wysokich stanowiskach po znajomościach, poza tym: ona obniża mi poziom intelektualny i poczucie własnej wartości.

 

Wiesz, że już wszystko w życiu miałem? Dlaczego po raz kolejny mam zaczynać wszystko od samego początku? W moim wypadku jest to samobójstwo, miej trochę wyobraźni, a są właśnie ludzie, którzy tego pragną, moje talenty artystyczne może na przykład wykorzystać jakiś reklamodawca, dziennikarz lub osoba bez jakichkolwiek talentów, sęk w tym: najpierw umowa o dzieło - kasa, oni, niestety: chcą wszystko za darmo lub na wyłączność - czy to nie jest pasożytnictwo? U mnie już nic a nic nie ma za darmo i na wyłączność - o mojej własności intelektualnej tylko i wyłącznie ja decyduję - nie jest ona na sprzedaż, dajmy przykład: ktoś potrzebuje sentymentalnej rymowanki na święta bożonarodzeniowe, podpisujemy umowę o dzieło - opłata i już dzieło jest gotowe i zawsze trzeba przypominać - Autora:

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...