Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

fotka


Rekomendowane odpowiedzi

To nie tylko zdjęcia, chociaż to dobre, nomen omen, zobrazowanie. Pierwsze swoje wiersze zapisywałem ręcznie w zeszycie, potem przez krótki czas miałem maszynę do pisania :), następnie pojawił się pierwszy komputer, ale zdarzało się, że drukowałem to, co napisałem. W tej chwili większość mojej radosnej twórczości istnieje jedynie w postaci cyfrowej i czasami zastanawiam się, jak ona jest nietrwała. Jacyś Sumerowie czy Etruskowie pozostawili ślady kultury materialnej, które przetrwały tysiąclecia, a po naszej aktywności możliwe, że nie będzie śladu po kilku dziesięcioleciach. Zostanie za to masa śmieci :))). I nie mam tu na myśli jakieś katastrofy. Przyczyną może być np. ... postęp technologiczny. Podam przykład z własnego doświadczenia. Gdy zaczynałem używać komputera, używałem różnych edytorów tekstu, często wcale nie wiodących na rynku, niszowych. Okazuje się, że obecnie pojawiają się już problemy z odtworzeniem niektórych "dzieł" stworzonych za ich pomocą. A zeszyty, chociaż pożółkły, ciągle otwierają swoją zawartość :).

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Sylwester_Lasota (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jedyne wyjście jakie Ci zostało to wykuwać na kamiennych tabliczkach i zakopać Po kilku tysiącach lat odkopią (jakaś nowa cywilizacja) i dowiedzą się o Sylwku. A wyobraź sobie jeszcze sympozjum naukowe - jakie to wielkie myśli On chciał nam przekazać!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostalgi.Nemo Po kilku tysiącach lat śladów po śmieciach nie będzie. A jak nasz kolega wyryje wiersz np na tabliczkach granitowych - pozostanie, tańsza metoda wyryć rylcem tekst na naczynich glinianych i gdzieś zakopać. Po 40 wiekach przypadkowo ktoś odkopie wymyje z resztek jadła i przeczyta

 Jak widać sposoby są!!!

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...