Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nic się Tobie nie równa (Nothing Compares to You)


Rekomendowane odpowiedzi

@Tectosmith

 

Dobrze, że piosenka ma napisy, jestem przecież osobą niesłyszącą i muszę czytać, natomiast: melodię odbieram za pośrednictwem drgań, tak przy okazji: jeszcze opublikuję następujące tytuły rymowanek, które napisałem w latach 2017-19 - byłem wtedy osobą nielegalnie bezdomną (dlatego trzeba czytać, czytać i czytać, aby zrozumieć kontekst powstania danego tekstu), oto one:

 

- "Zaniknięcie"

- "Ty"

- "Przenikanie"

- "In ergo rex inri"

- "To twoja presja"

- "Tak widzi łza"

- "Po prostu gram"

- "Nie czytaj mnie"

- "Ślady"

- "Varsovia"

- "Cztery twarze słońca"

- "Pragnienie"

- "Wibracje"

- "Śpiochy"

- "Umrzecie"

- "Wam"

- "Temida"

- "Oddaj"

- "Piekło"

 

Oczywiście, od lipca 2021 roku mam już lokal socjalny i nie piszę w ten sposób - rymowanek, tylko: prozę poetycką i to bardzo rzadko.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

 

I nic dziwnego, po prostu: we współczesnych czasach panuje niesamowity egoizm narcystyczny, każdy myśli tylko i wyłącznie o samym sobie i pragnie, aby cały świat myślał tylko i wyłącznie o osobie, która właśnie myśli tylko i wyłącznie o samym sobie - to są początki chorób psychopatycznych, podobnie jest z czytaniem różnych tekstów: każdy piszący uważa, że jest najmądrzejszy na świecie i każdy powinien tylko i wyłącznie czytać jego "perełki", "arcydzieła" i "cudeńka", nie wspominając już o czytaniu z pełnym rozumowaniem, zanim dam komuś komentarz, to: czytam tą osobę, kiedyś szkoła uczyła samodzielnego myślenia: umiejętności czytania, wyciągania logicznych wniosków, zmysłu krytycznego, umiejętności przyjmowania merytorycznej krytyki i wypowiadania własnego zdania z używaniem merytorycznych argumentów, a teraz? Większość osób słyszących nie potrafi pisać tak jak ja - jako osoba niesłysząca (posiadam nabytą niepełnosprawność, słuch straciłem po operacji na nosie, prawdopodobnie przez źle użytą narkozę) i pewnie to ich bardzo, bardzo i bardzo boli, wiesz o tym: zazdrość jest chorobą psychopatyczną - prowadzi to nienawiści, a w konsekwencji do zabronionych prawnie czynów? Pewnie znowu zostanę zaatakowany personalnie i będą znowu mnie pouczać o szacunku, pokorze i kulturze, to tak, jakby o tym mnie pouczały muchy, które stadem lecą do każdej kupy, kto ma rację: stado much czy samodzielny motyl lecący do nektarów?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński  A ja jestem pozbawiony i zazdrości, i nienawiści, i bardzo często cieszę się, kiedy innym udaje się napisać dobry tekst. Poza tym znam parę osób i nie dostrzegam w nich tego o czym piszesz, za to widzę dużo niepewności i skromności. Oczywiście, nie znam wszystkich.

Na forum bywało różnie i faktycznie dało się zaobserwować czasami taką toksyczność ze strony innych osób, takie samouwielbienie i przeświadczenie o własnej nieomylności.

Co do czytania ze zrozumieniem to nie jest to wcale takie proste. Bardzo często nie da się odgadnąć zamysłów autora, ale wtedy pozostaje jeszcze interpretacja i uczucia. Tutaj trochę dodam, że od samego autora zależy, jak bardzo da poznać zamysł swojego utworu. Ja osobiście staram się przekazać emocje i na pewno nie wychodzi mi to tak, jakbym sobie życzył, ale nadal się uczę i może w niedalekiej przyszłości uda mi się napisać tak, jak faktycznie czuję.

Pozdrawiam ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

 

Kiedyś było inaczej, trzeba naprawdę było ciężko pracować intelektualnie, aby wydać tomik wierszy, oczywiście: wydałem tomik wierszy "Kowal i Podkowa" - można go zamówić w Archiwum Akt Nowych, publikowałem wiersze w licealnym pisemku "Uważam, że...", bibliotekarskim "Sowa Mokotowa" i tygodniku ogólnopolskim "Tylko Polska", jasne: publikowałem również na internetowych stronach takich jak "Poezja Polska", "Krytyka Literacka" i "Nieszuflada" - zostałem zablokowany i wyrzucony z tych portali przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, tak zwaną elitę intelektualną, możesz sprawdzić kto tam rządzi: nazwiska są publicznie i ta sama właśnie tak zwana elita intelektualna publikuje gnioty pod różnymi nickami i żąda "achów" i "ochów", natomiast: niepoprawnych politycznie, krytycznych i oświeconych wolnomyślicieli - wyrzuca na zbity pysk.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński Wydaje mi się, że i obecnie wcale nie jest łatwo wydać tomik poezji taki do kupienia. Trzeba jednak trochę wysiłku w to włożyć. Tak więc chwali się Tobie to, że jesteś znany szerzej. Gratuluję :-)

Ja ograniczam się tylko do tego forum, pozostałych portali nie znam w ogóle i jak na razie nie szukam innej grupy. Cieszy mnie, że tutaj udało się utrzymać względny spokój, że nikt nie musi publikować z duszą na ramieniu obawiając się cenzury i krytyki. A bywali tutaj tacy, którzy próbowali narzucić innym własny obraz poezji. Ja osobiście unikam tematów religijnych i politycznych. Nie zależy mi na tym, żeby kogokolwiek przekonywać do mojego punktu widzenia ani też w ogóle przedstawiać ten punkt. Wszystko i tak wyjdzie w "praniu" a pewnych upodobań nie da się zmienić.

Zdarzyło mi się widzieć i takie "gnioty". Mogę jedynie rozłożyć ręce i dziwić się, że komuś podoba się taka twórczość. No trudno.

Przykre, że Ciebie ograniczono w innych grupach. I właśnie też taka świadomość, że musiałbym się dopasować do "elity" zniechęca mnie do publikowania gdzie indziej. Na szczęście nie jestem zachłanny i staram się cieszyć tym co mam.

Wydaje mi się, że i Ty tutaj odnajdujesz sobie miejsce. I oby tka było dalej.

Ja czekam z niecierpliwością na zapowiadane wiersze. Wiem, że potrafisz pisać w przeróżnych stylach i potrafisz bardzo pozytywnie zaskoczyć :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

 

Na początku wcale nie było tak łatwo, to: Towarzystwo Wzajemnej Adoracji z Opowi.pl atakowało mnie tutaj w komentarzach, jasne: ten portal też był atakowany przez hakerów, najpewniej chcieli dobrać się do mojego tyłka, tak: przyjmuję tylko i wyłącznie merytoryczną krytykę - regulamin zabrania stosować ataków personalnych i to dzięki współpracy z Mateuszem (administratorem) - nikt już mnie tutaj nie atakuje personalnie i nie kreuje negatywnej opinii, jako osoba publiczna jestem łatwym kąskiem dla wszelkiej maści głęboko ukrytych tchórzy pod różnymi nickami, chcieli ze mnie nawet tutaj zrobić pedofila, jak mówił Joseph Goebbels, a za nim Jerzy Urban, otóż to: "kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą", udało się tego "pedofila" razem z Mateuszem zniszczyć w zarodku, za chwilę opublikuję "Zaniknięcie", też już nigdzie nie publikuję - tylko tutaj, możesz sprawdzić na Opowi.pl - co tam piszą i jakiego języka używają, czasami tam zaglądam jako osoba anonimowa - wymiotów można dostać.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że Mateusz zajmuje właściwe stanowisko. Przypominam sobie 2 ataki na Twoją osobę. Widziałem też co z wierszem i autorem potrafią zrobić 3 toksyczne osoby. Oby jak najmniej takich zachowań było na naszym forum.

A cała reszta nie bardzo mnie obchodzi. Skoro chcą sobie gnić we wzajemnym kółeczku adoracji to niech sobie gniją :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...