Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pazerni


Rekomendowane odpowiedzi

Czerwone grzywacze dojrzewają przed nami
Rozstaje między głowami prześwitujące
Różanem płynące do leśnych warowni
I powietrze trawą pachnące

Za nami staw jak czubek wielkiej korony
Rubinowy pałac otoczony murami
Pilnie strzeżony przez brzozy
I ogniem połyskującym dworzany

Na wybrukowanym sklepieniu splecione
Warkocze skrzydłami jaskółczych grindwali
I jeszcze dzieci, choć lotom dorosłe
Gwałtownie wymachują skrzydłami

Widzę jak ogromne gondole
Niewzruszone falom żyta i owsa
Wybierają sieci swych pociech
Zatopionych w ogniu słońca


I krzyk narasta, jak motyl
Uderza o rozkołysane oczom
Rozkoszy stron horyzonty
Pokroje - i wszystkie nas noszą!

I wszystkie są nasze
Aż Bogu te dęby, buki i lipy
Grymasem starości spróchniałe
Pokłonią się do modlitwy

Zatem nie podnoś człowieku pazerny
Miecza, którego ja kładę na ziemi
Niech go słońce i piasek wyszczerbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytam z uwagą Pana wiersze,a maszynka wyobrazni nakręca mi obrazy........i jak zawsze ta sama refleksja...w pańskiej twórczości jest coś co każe mi zawsze wracać...
bardzo dziękuję i życzę sukcesów, zabieram do ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak Włodzimierzu rymy nie są dokładne wszędzie, to może jest błąd w wierszu i może nawet niepotrzebnie rozpraszać. Myślę jednak, że tą skazę zrekompensuje obrazowość, którą zawsze powiewa z mojej strony :)
Dziękuję za komentarz i cieszę się, że tutaj zawitałeś.

Pozdrawiam serdecznie

PS. Ktoś kiedyś mi powiedział, że od każdego poety można zaczerpnąć wody - każda jest inna choćby przez woń. Jak Patryk słusznie zauważył, moje utwory są zawsze do siebie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • przepraszam ale muszę dopisać    to eko sięgnęło zenitu bo cmentarz jest eko w Krakowie się trumna rozkłada po cichu zaś lampki solarne nie powiem   ...
    • @andrew Akurat nie ważne abyś z tych słów wyniósł wartość dla siebie to jest najważniejsze jeśli przecinek Ci to utrudnia, może go nie być pozdrawiam
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Wiem, nie musiałem, ale nic mnie już nie zaskoczy (oglądałeś kiedykolwiek na YouTube ‘Matura to bzdura?’) No właśnie ;) Dziękuję za przypomnienie Autora naprawdę wielu świetnych tekstów. Zaraz to naprawię. A przy okazji (a propos matur) niektórzy mylą Pana Leszka A. Moczulskiego z innym Leszkiem Moczulskim, tym od „warstw”. ;) Dawno Cię nie było, dzięki, że zajrzałeś, pozdrawiam.     Jak to, przecież zmieniłem, znaczy musiałem zmienić, na bardziej czytelną, chociaż przyznaję, tamta mi bardziej pasowała :) I chyba nie zrozumiałem „za co” bym nie dał serca+. Za ten tekst, czy czcionkę? :) Z ‘tutami’ miałem zagwozdkę, czy w ogóle umieścić. Teraz wiem, że powinny być bliżej końca, żeby ‘uśmiechać’ w finale. Tutoki - super ;) Dziękuję za ‘wnerw’, uwagi i że zajrzałaś – ‘Cały jestem w skowronkach’ :D (To też tekst Leszka Aleksandra Moczulskiego) Serdecznie pozdrawiam.
    • to świat choć się powtarzają  cztery pory roku bo zawsze jest inaczej gdy popatrzysz z boku   inny zapach wiosny gdy młodość masz w sobie a świat swoje piękno obraca ku tobie   jakby ci pomagał zapał potęguje by go  w końcu zdobyć byś mogła go ująć   świat ludzi dorosłych bardziej stonowany teraz już otworzysz  swojej drogi bramy   i nie raz tę drogę musisz wyprostować wysiłek zmartwienia sama pęka głowa   a w świecie dojrzałych nauczą pokory wszystko staje w poprzek i człek nie jest skory   jeszcze przed odejściem mądrością poruszą abyś mógł żałować popełnionych głupot :)    
    • @FaLcorN Odbiorca ważny, nawet bardzo, każdy. Jednak ważniejszy ten co akceptuje mają formę.  Może oglądałeś sztukę Warhola...  Pozdrawiam 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...