Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Półmrok


Tectosmith

Rekomendowane odpowiedzi

@Asia Rukmini Bardzo Ci dziękuję.

Ta ciemność jest od zawsze i nigdy nie była przyjemna, ale czasami daje schronienie.

Ja bardzo często czuję się jedynie aktorem własnego życia. Odgrywam jakąś tam rolę, ale to życie ciągle gna własnymi ścieżkami. Mogę powiedzieć, że jestem obok tych wszystkich emocji, że jestem jedynie obserwatorem, ale ... to wszystko i tak trafia do tego samego serca.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie :-)

@Starzec I masz rację. Peel faktycznie zdaje się akceptować obecną sytuację, wcale nie komfortową. Czasami nie da się inaczej. Cieszę się, że coś dostrzegasz w tym wierszu. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :-)

@janofor Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nata_Kruk  Pierwsze 4 wersy. Kolejność nie jest przypadkowa i właśnie tak to miało wyglądać. Nie podoba mi się zamiana 4 i 3 wersu, zmienia akcent na to, co jest najistotniejsze dla mnie.

"Spętane dłonie
Rozgniecie kolejny deszcz... "

To także nie jest przypadkowe. Należy odczytać znaczenie tak, jak sugeruje "rozgniecie". Rozmyje jest zdecydowanie nie na miejscu. Fakt taki, że deszcz nie rozmywa skał, on je kruszy. Nie chodzi tutaj o rozpuszczanie a właśnie siłę uderzenia tej małej pojedynczej kropli.

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

... ok. będzie jak chcesz, ja tylko próbowałam.

... tutaj, tzn. jw. zastosowałeś niesamowity skrót myślowy i dopiero teraz... dojrzałam Twoją chęć przekazu...

Czy deszcz kruszy skały, czy rozmywa... to oddzielny temacik... :)

W każdym razie, dziękuję za odzew.

Trzymaj się słonecznej strony życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...