Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ziemniaki i sól


Rekomendowane odpowiedzi

@violetta Cieszę się, że się spodobało:-) Dziękuję i pozdrawiam!

@Tectosmith Miło mi:-) Dziękuję serdecznie:-)))

@corival Miało wyjść raczej delikatnie:-) Dziękuję i pozdrawiam!

@staszeko Moja babcia na takiej starej " angielce" piekła nam plasterki ziemniaków i jadło się z solą:-) Chipsy mogą się schować:-))) Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

@Wiesław J.K. @Rafael Marius @Tectosmith @corival @violetta

Bieda to chyba najpopularniejszy temat w literaturze, bo przyjemnie w cudzym nieszczęściu szukać pocieszenia, że nas jeszcze to nie spotkało. A o skromnych ziemniakach układano czytanki dla panienek z dobrych domów. Sądzę, że na tym komentarzu dyskusja się nie zakończy.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ponoć w Biblii jest napisane: „jeśli nie masz butów na nogach, pomyśl o tych, co nie mają nóg”. Dlatego kiedy jest mi źle rozmyślam o tych wszystkich co stracili dach nad głową na skutek wojny, trzęsienia ziemi, bądź innej katastrofy.

 

„Anna Karenina" zaczyna się od słów: „Historie wszystkich szczęśliwych rodzin są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób", lub coś w tym rodzaju, bo książki nie mam i cytuję z pamięci.

 

Bieda nie uszlachetnia, ale dobrze czytać o biedaku, który odnosi sukces, choć w odwrotną stronę również może być ciekawie.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

Na Twoim miejscu bym nie narzekał — liczba odsłon rośnie, publikacja bije rekordy popularności, tylko patrzeć gdy zaproponują Ci wydanie drukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...