Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ukrzyżowanie


Rekomendowane odpowiedzi

 

Doprawdy nie zdawałem sobie sprawy, że rozwścieczone społeczeństwo z taką zapalczywością weźmie się za ukrzyżowania umarłych, odkopując ich zresztą z od dawna mniej używanych i mniej uczęszczanych grobów. Kto jak kto, ale współmieszkańcy moi potrafią, oj potrafią mnie co i rusz czymś zaskakiwać.

 

 

Warszawa – Stegny, 24.03.2023r.

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek A ja tak bardziej po świecku przypomnę frażę, żeby tak zwyczajnie nie mówić źle o umarłych. Co i rusz się z tym spotykam  po obu stronach naszego konfliktu. Zresztą może i wspomnieć można, ale organizowanie tych publicznych nagonek zaczyna mnie brzydzić ://

@Ewelina staram się na luzie i lagsam langsam, ale to co się tutaj zaczyna wyrabiać to rzeczywiście czasem robi się szokujące ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek Wiesz w kwestii ścisłości nie jestem bardzo religijny, czytałem Pismo Święte tylko we fragmentach i absolutnie nie jestem w tym biegły. Faktycznie użyłem pojęcia religijnego ukrzyżowania, ale nawet jako ktoś świecki niezbyt religijny i błądzący bez przerwy jestem zażenowany. Jeszcze rozumiem źle wypowiadać się na temat ludzi naprawdę złych, z gruntu zepsutych, krzywdzicieli ogółu, ale szmacić osoby z pozytywnym dorobkiem no to w głowie mi się nie mieści. W zasadzie to oczywistość, ale to jeden ze znaków obecnych czasów, który naprawdę nie wróży nic dobrego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...