Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane

@violetta

 

A ty nie możesz iść do pracy? Wiesz co? Ludzie, którzy namawiają innych do pracy - sami nie pracują, tylko: pragną cudzych pieniędzy! Ludzie, którzy zadają pytania:

 

- Gdzie pan mieszka?

 

Pragną cudzego mieszkania! Ludzie, którzy ciągle mówią, iż nie mają pieniędzy - mają ich nadmiar! Jest na opak, głupia babo! Przeczytaj: "To Życia Rys" - tam wymieniłem w jakich schroniskach, monarach i noclegowniach pracowałem społecznie jako osoba nielegalnie bezdomna! Zdejmij ze ślepych oczu klepki! Pomagałem chorym psychicznie, bezdomnym, alkoholikom i narkomanom i musiałem jeszcze za to płacić! A ty co zrobiłaś!? Pracuję we własnym mieszkaniu!!! Koniec i kropka!!! Pracując w Zakładzie Pracy Chronionej i Archiwum Akt Nowych - straciłem nerwy i co z tego mam!? Szacunek!? Przyjaciół!? Dziewczynę!? Nie, nic w zamian nie otrzymałem! To jest właśnie pasożytnictwo - życie cudzym kosztem! Dałem wam palec, a wy wzięliście całą rękę i jeszcze wam mało! Mam jedzenie, mam wszystko opłacone do dziesiątego czerwca i mam co robić! Won do roboty! Natychmiast! Wiesz może, że nawet żołnierze z 10 Pułku Samochodowego* przy 29 Listopada na Dolnym Mokotowie pożyczyli mi wodę Kroplówkę! A tobie by ktoś pożyczył?! Jesteś egoistką! A ty co robisz? Nic konkretnego nie robisz: głupoty tutaj wypisujesz i żyjesz w nierealnym świecie - oderwanym od rzeczywistości! Jeśli już mam iść do pracy, to: poczekam jak mama wróci z Anglii i mama będzie się zajmowała moim mieszkaniem, natomiast: ja - własną wypłatę będę wydawał w Agencji Towarzyskiej! Naucz się wreszcie pokory!!!

 

*dokładna nazwa: 10 Warszawski Pułk Samochodowy im. mjr. Stefana Starzyńskiego 

 

i dodam jeszcze: nazwa jest poprawna stylistycznie (nigdy nie stawiamy przymiotników obok przymiotników, podobnie jak "się" - zawsze stawiamy po czasownikach - nigdy na odwrót - są to rusycyzmy, jest również poprawna merytorycznie - ten pułk naprawdę istnieje).

 

Łukasz Jasiński 

@violetta

 

A ty nie możesz iść do pracy? Wiesz co? Ludzie, którzy namawiają innych do pracy - sami nie pracują, tylko: pragną cudzych pieniędzy! Ludzie, którzy zadają pytania:

 

- Gdzie pan mieszka?

 

Pragną cudzego mieszkania! Ludzie, którzy ciągle mówią, iż nie mają pieniędzy - mają ich nadmiar! Jest na opak, głupia babo! Przeczytaj: "To Życia Rys" - tam wymieniłem w jakich schroniskach, monarach i noclegowniach pracowałem społecznie jako osoba nielegalnie bezdomna! Zdejmij ze ślepych oczu klepki! Pomagałem chorym psychicznie, bezdomnym, alkoholikom i narkomanom i musiałem jeszcze za to płacić! A ty co zrobiłaś!? Pracuję we własnym mieszkaniu!!! Koniec i kropka!!! Pracując w Zakładzie Pracy Chronionej i Archiwum Akt Nowych - straciłem nerwy i co z tego mam!? Szacunek!? Przyjaciół!? Dziewczynę!? Nie, nic w zamian nie otrzymałem! To jest właśnie pasożytnictwo - życie cudzym kosztem! Dałem wam palec, a wy wzięliście całą rękę i jeszcze wam mało! Mam jedzenie, mam wszystko opłacone do dziesiątego czerwca i mam co robić! Won do roboty! Natychmiast! Wiesz może, że nawet żołnierze z 10 Pułku Samochodowego przy 29 Listopada na Dolnym Mokotowie pożyczyli mi wodę Kroplówkę! A tobie by ktoś pożyczył?! Jesteś egoistką! A ty co robisz? Nic konkretnego nie robisz: głupoty tutaj wypisujesz i żyjesz w nierealnym świecie - oderwanym od rzeczywistości! Jeśli już mam iść do pracy, to: poczekam jak mama wróci z Anglii i mama będzie się zajmowała moim mieszkaniem, natomiast: ja - własną wypłatę będę wydawał w Agencji Towarzyskiej! Naucz się wreszcie pokory!!!

 

Łukasz Jasiński 

@violetta

 

A ty nie możesz iść do pracy? Wiesz co? Ludzie, którzy namawiają innych do pracy - sami nie pracują, tylko: pragną cudzych pieniędzy! Ludzie, którzy zadają pytania:

 

- Gdzie pan mieszka?

 

Pragną cudzego mieszkania! Ludzie, którzy ciągle mówią, iż nie mają pieniędzy - mają ich nadmiar! Jest na opak, głupia babo! Przeczytaj: "To Życia Rys" - tam wymieniłem w jakich schroniskach, monarach i noclegowniach pracowałem społecznie jako osoba nielegalnie bezdomna! Zdejmij ze ślepych oczu klepki! Pomagałem chorym psychicznie, bezdomnym, alkoholikom i narkomanom i musiałem jeszcze za to płacić! A ty co zrobiłaś!? Pracuję we własnym mieszkaniu!!! Bo co z tego mam!? Szacunek!? Przyjaciół!? Dziewczynę!? Nie, nic w zamian nie otrzymałem! To jest właśnie pasożytnictwo - życie cudzym kosztem! Dałem wam palec, a wy wzięliście całą rękę i jeszcze wam mało! Mam jedzenie, mam wszystko opłacone do dziesiątego czerwca i mam co robić! Won do roboty! Natychmiast! Wiesz może, że nawet żołnierze z 10 Pułku Samochodowego przy 29 Listopada na Dolnym Mokotowie pożyczyli mi wodę Kroplówkę! A tobie by ktoś pożyczył?! Jesteś egoistką! A ty co robisz? Nic konkretnego nie robisz: głupoty tutaj wypisujesz i żyjesz w nierealnym świecie - oderwanym od rzeczywistości! Jeśli już mam iść do pracy, to: poczekam jak mama wróci z Anglii i mama będzie się zajmowała moim mieszkaniem, natomiast: ja - własną wypłatę będę wydawał w Agencji Towarzyskiej! 

 

Łukasz Jasiński 



×
×
  • Dodaj nową pozycję...