Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Choroba


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • Jestem po stronie  jeży i przeciwko bezmyślnemu koszeniu, które zamienia trawniki i łąki w pustynię i niszczy wszystko , co żyje. Uratowałem niemało jeży, przechodzących przez ulicę, a niestety też niemało zakopałem przejechanych. Mam jednego na posesji (na zdjęciu) , mam nadzieje, że nie będzie chciał zobaczyć, co jest po drugiej stronie drogi, na co ma dużą ochotę. . Pozdrawiam. 

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Olgierd Jaksztas smacznego, ja mam swoje lepsze przysmaczki:)
    • @Łukasz Jasiński Jakiej Wioletty? @jan_komułzykant Jak, życie ci nie wychodzi, to możesz zostać nauczycielem. Ale jak i tu się nie sprawdzisz, to pozostaje tylko polityka. Pozdrawiam
    • @Łukasz Jasiński Nie wspominałam o zaatakowanym żołnierzu. Proszę, z łaski swojej nie mylić rozmówczyń... Albo jeśli chce Pan udowodnić swoją wyższość, to znaleźć łatwiejszy cel.   Dobrego dnia

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Łukasz Jasiński Hmmm... nie ma złych emocji... wszystkie sa potrzebne, żeby odbierać świat w jego kolorach("smakować go" ;), Pytanie jest, co z nimi robimy i jaka jest nasza reakcja na nie. Zachowania, które krzywdzą innych, nie wynikają ze złych emocji, tylko z nieumiejętności radzenia sobie z nimi. Tak, ludzie są- jak to Pan określa,  ssakami agresywnymi... Ale nie widzę tu winy emocji samej w sobie. Niekontrolowana agresja u ludzi dorosłych,  ta ktora jest reakcją na tak zwane "złe emocje", jest oznaką uszkodzenia lub niedostatecznego wykształcenia części mózgu,  ktora odpowiada za hamowanie  prymitywnych odruchów. Złość nie musi być zła,  może być motywacją do zmian i działania. Gniew, może pomóc wyznaczać granice, pytanie tylko - do czego jesteśmy zdolni w tym gniewie i co z nim zrobimy. Itd. I ma Pan rację,  że empata posiada umiejętność kontrolowania emocji. Nie zmienia to jednak faktu, ze podatny jest  na manipulację, właśnie dlatego , że czuje bardziej.... Pozdrawiam  :)  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...