Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Światełko


Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę na wiersz i myślę sobie: ojejku, pewnie przegadany. A tu niespodzianka, wcale przegadany nie jest, ani jedna strofa nie jest tu zbędna. To miłe zaskoczenie. Mniej miłym zaskoczeniem było to, że rymy są dość przewidywalne - czytając jeden wers, praktycznie za każdym razem już w głowie miałem podejrzenia, jakim słowem zakończy się ten, który będzie z nim zrymowany. Ale nie umniejsza to jakoś mocno całości. Bardzo mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_erros Dziękuję bardzo za tak miłą opinię.

Jeżeli chodzi o rymy to może dlatego je przewidywałeś, bo sam piszesz wiersze i je znasz. Dla reszty chyba to już takie oczywiste nie będzie. Zresztą nie sam rym tworzy wiersz ale jego całokształt. W tym najważniejsza jest sama wypowiedź. Ja wiem że użyłem tutaj wiele rymów gramatycznych, lecz i one należą do warsztatu poety i nie powinno się przed nimi na siłę zamykać. Według mnie użycie tego typu rymu w taki sposób aby on przestał być częstochowskim, jest większym kunsztem, niż usilne jego opuszczanie.

@Dag Maanam piosenką "Szał niebieskich ciał" zainspirował mnie do napisania tego wiersza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...