Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Dyktatura wnętrza


kwintesencja

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze skojarzenie po przeczytaniu Twojego wiersza, to ci słynni chińscy (a może nie chińscy, może coś pochrzaniłem) żołnierze sterczący na baczność jak posągi, ze szpilkami wystającymi z kołnierzyków, żeby stali równiej niż równo. Ależ mi to pasuje do wymowy wiersza! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

mi także i nie chce odpuszczać, ale powoli odzyskuję kontrolę

dziękuję Ci bardzo za komentarz

 

albo po prostu buntuje się przeciwko dyktaturze perfekcji jak może

to brzmi jak idealna ilustracja do tego tekstu, ja po godzinie takiej pracy byłabym ludzkim sitem (swoją drogą ciekawe czy już powstał horror o tym tytule)

@Waldemar_Talar_Talar dziękuję, cieszę się, że tekst się spodobał, pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam -  już jest serduszko - czekałem na kolędę spieszyłem sie - 

                                                                                                            Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz mi się podoba, ale, patrząc po ulicach, a może bardziej na plaży, ta dyktatura jest bardzo nieefektywna, bo już nasze dzieci tyją najszybciej w Europie. Zresztą za oceanem jest pewnie jeszcze gorzej, więc dyktatura przegrała globalnie z kretesem. Nasze otłuszczone serduszka i wątroby też. Pozdrawiam.  

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Widzisz, prawda jest taka, że to wcale nie prawda. Rzecz polega na tym, że większość Polaków nie ma pojęcia o tym jak to wygląda na zachodzie, nie wspominając za oceanem. Fakt taki, że Polska jest tak przesiąknięta propagandą, że naprawdę trzeba zachowac spory dystans do tego, co piszą gdziekolwiek, bo piszą bzdury i to częściej niż można się spodziewać. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Podałem źródło informacji, skoro nie jest akceptowane, poproszę o inne. Z przyjemnością je przyjmę. W ostatnich 30 latach, zawodowo i nie tylko, byłem w tym samym stopniu na zachodzie, jak w Polsce i wzrokowo to mi się raczej zgadza, ale skoro dane są inne, tylko się ucieszę.   . 

Oczywiście, ale jak napisałem, plaga otyłości jest wszędzie, a linie lotnicze, po jednej z katastrof, musiały podnieść przeciętną wagę pasażera, bo w następstwie niedoszacowania, przeciążony samolot nie zdołał oderwać się od ziemi, co spowodowało śmierć wszystkich pasażerów (Air crash Investigation). Jeśli autorka ma inne dane, z przyjemnością przeczytam.

\Pozdrawiam 

Edytowane przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1 A ja byłem na plaży w Belgii i przebywam w niej na codzień. Ja jestem źródłem informacji. Oczywiście jakże mógłbym konkurować z ONETEM ! Rozumiem, że bronisz swojego wyrobionego zdania, masz do tego prawo. Nie każ mi jednak udowadniac samego siebie. W przeciwieństwie do Ciebie posługuję się w 100 procentach własnym zdaniem, naocznym.

Edytowane przez Tectosmith (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ponawiam cytat do którego się odniosłem. I ponawiam, że nie zgadzam się z tym. Czyli, że rozumiesz na opak. Na plaży w Belgii znajdziesz tyle hipopotamów, że Ci wystarczy do końca życia. Plus taki, że nie trzeba się wstydzić własnego brzuszka.

Po prostu powyższy cytat uważam za niezgodny z prawdą bo widzę coś zupełnie innego. Co mam jeszcze dodać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ja żadnymi danymi nie dysponuję, bo nie zagłębiałam się nigdy w ten temat, moja poprzednia wypowiedź odnosiła się ogólnie do tego, że należy weryfikować swoje informacje, nie polemizowałam stricte z podesłanym powyżej artykułem, ale mam zamiar sie z nim zapoznac, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwintesencja Bardzo Cię przepraszam za offtopa :-(

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Czytaj, jak wyżej : Polska jest na 6tym miejscu w Europie pod względem otyłości.

A teraz czytaj poniżej:

 

Sam wyciągnij wnioski.

Dodam jeszcze, że na mapie otyłości nie widać , żeby Polska była na 6tym miejscu.

 

I powiem Ci, że nikt na tym świecie nie ma pojęcia jakie jest moje BMI. A jeśli tak jest to w oparciu o jakie dane opracowano raport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...