Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Gumowy


Rekomendowane odpowiedzi

@Dared Wykreśliłabym wers "guma do żucia" - nie trzeba wszystkiego pisać, gdy opis mówi nam, o czym rzecz. Podoba mi się powtórzenie słowa "przeżuwany", akcentuje to rozciągłość czasową tej czynności. Powtórzyłabym je może jeszcze raz albo przy tym drugim wstawiła wielokropek:

 

przeżuwany 

przeżuwany... 

 

"pęka balonem" jakoś dziwnie brzmi. Może tak zwyczajnie: balon pęka? Można dodać odgłos typu "pyk". 

 

Ale sam wiersz udany. Taka metafora dezintensyfikacji przeżyć. Wszystko doświadczone po raz pierwszy było wyrazistsze, miało więcej smaku. Może stąd ta tęsknota za dzieciństwem? 

 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Szło mi o takie powiedzonko że "coś nie jest z gumy", co oznacza tyle, że nie można tego w nieskończoność rozciągać, nieważne z czego  jest.

 

Nawet jeśli jest z gumy i tak ma swój próg rozciągalności po którym następuje przerwanie struktury materiału i trwałe uszkodzenie, jak w przypadku balona.
Doba ma tylko 24h i nie można w nią zmieścić wszystkich czynności jakie chcielibyśmy wykonać, bo może się to skończyć przeciążeniem organizmu, a w rezultacie chorobą np depresją. Wiele osób ma taki problem np pracoholicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...