Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Powitanie


Ziolek1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie !

Jestem tutaj nowy, i chciałbym się dowiedzieć coś trochę o poetyce.

Jak wychodzi wam tworzenie utworów porady krótkie od czego zacząć na czym się skupić by to miało sens, i ostatecznie po jakim czasie pisania, wejdę w ten silny rytm w którym będzie to wszystko samo mi wychodziło ?

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnie poezji, zainspirował mnie już dawno nie żyjący dziadek który tworzył swoje tomiki wierszy, i chciałbym w jakiś sposób móc kontynuować jego twórczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziolek1996 Postawiłeś pytania elementarne, jednak nie wiem do końca jak na nie odpowiedzieć, bo chyba każdy piszący miał trochę inną drogę. Ja po prostu pewnego dnia postanowiłam spróbować napisać wiersz i potraktowałam to jako terapię. Odnalazłam poetyckie fora (uważam, że warte polecenia jest tylko to), co zmotywowało mnie do częstego publikowania wierszy, po około miesiącu poetyckich prób można powiedzieć, że „złapałam rytm”, bo pisałam codziennie, ale to nie znaczyło, że pisanie wychodziło mi samo. Zauważyłam, że im dłuższy mam staż pisania, tym dłuższy czas powstania każdego wiersza. Wynika to z tego, że potrafię spojrzeć na to, co piszę krytycznie i umiem ocenić, kiedy tekst naprawdę jest gotowy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Proszę zacząć napisać coś o świętej pamięci dziadku, a tekst może być rymowany lub biały, oparcie? Np: 

 

"Dziadku! To ja wnuczek Twój! Ty jesteś jak zdrowie!

Kto nigdy Cię nie widział, ten teraz się dowie!

Oto historia Jego..." 

 

Lub:

 

"Be, syneczku, be, urwisie,

wydłubałeś oczko Jadzi,

nie obejrzysz za to dzisiaj

ekshumacji swego dziadzi..."

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...