Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cynizm


Rekomendowane odpowiedzi

 

A jak najtrudniejszą rzeczywistość w końcu ułożysz podług własnych myśli, marzeń i dążeń i jeśli tylko znajdziesz przekonujące odpowiedzi na szereg pobocznych pytań (o co wcale nie tak łatwo), po czym zaprezentujesz je oraz siebie światu z luzem znajdą się tacy, którzy nazwą cię cynikiem. Uwierz mi, bo chodziłem tu i tam, bywałem, słuchałem, martwiłem, pocieszałem, a nawet niekiedy przekonywałem, co spowodowało że na ten moment zostałem artystą cynistą i stąd właśnie całkiem nieźle rozumiem pojęcie cynizmu.

 

Warszawa – Stegny, 28.07.2022r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_K Negacji ostatnio, że ho ho. Wielostronnej zresztą i też się próbuję w tym odnaleźć, co nie łatwo mi przychodzi, zwłaszcza, że i ja z kilkoma rzeczami jestem na nie :) Napisałem na ten moment, bo tak faktycznie teraz jest, a nikt z nas nie wie, co przyniesie jutrzejszy dzień. Ja na przykład przez ostatni czas pisałem bardzo, ale to bardzo dużo i wydaje mi się że jestem dosyć aktywny na tym forum, a pomysły mogą się skończyć. Na razie z inspiracją nie mam większych problemów, ale kto wie, czy nie przydałaby mi się jakaś przerwa :)) Tak sobie myślę, że w pewnym momencie siadasz na kanapie i stwierdzasz - na ten moment napisałem już wszystko co mam do powiedzenia, bo więcej nie mam. Nie ukrywam, że taki moment może mi się przytrafić :)) Podobnie jest z moimi linkami muzycznymi, które też mogą mi się skończyć, a wielu piosenek z dzieciństwa już nie pamiętam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd Jaksztas Dobrze wiedzieć :) A z tym zacofaniem to sprawa jest dalece dyskusyjna i niejednoznaczna. Też mam często wrażenie, że cofnęliśmy się jednak. Mam wrażenie, że z uwagi na liczne urządzenia i najróżniejsze podpowiedzi i systemy jesteśmy mniej wszechstronni, ot skupiamy się na jakichś działalnościach, a o innych nie mamy większego pojęcia. To temat pod szerszą dyskusję, bo ktoś inny powie, że ludzkość wciąż się rozwija i czasem trudno temu zaprzeczyć. Nasze wiersze chociażby są zupełnie inne, zapewne wielu tekstom brakuje do genialnych tekstów z poprzednich epok, ale czy generalnie rzeczywiście są aż tak gorsze? Bardzo trudne to zagadnienie. Zresztą jest szereg najróżniejszych dziedzin, myślę że są obszary gdzie jest spory rozwój, a są płaszczyzny mocno regresywne. Ale to tylko kilka myśli. Jak rozmawiam z ludźmi wychowanych w poprzedniej epoce na ogół mówią, że było lepiej, ale pamięć jest mocno wybiórcza jednak. Często wspominamy tylko dobre i najlepsze chwile, a ludzie nieszczęśliwi z kolei mają bardzo dużo negatywnych wspomnień i to też nie zawsze jest miarodajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd Jaksztas Tu nie trzeba filozofa, ale to faktycznie dobry przykład. Są różne inne postaci. Ja wspominam Leśmiana, który może nienajlepiej wykonywał zawód notariusza, a do tego miał żonę i dwie kochanki (przyjaciółki). I jeździł do Warszawy czasem pospotykać się z kochankami, zresztą chyba często za ich pieniądze. Dzisiaj by mu pocykali tyle fotek i byłaby gruba afera pewnie do tego stopnia, że musiałby się rozwieść. Kto wie jakie nagrania by nie chodziły po wiadomościach? Takich przykładów jest całe mnóstwo. Bardzo cenię Philipa K. Dicka, żył i tworzył na krawędzi choroby, snu i jawy i paranoi. I bardzo możliwe, że teraz wysłaliby go na dziesiątki terapii i byłoby po chłopie. Ta sprawa żeby nie było dotyczy również kobiet. Ale są ale. Bardzo dużo zrobiliśmy w nauce, medycynie, sporcie itd. Na szczęście nie mi to wszystko oceniać. Jak się wkurzę to pójdę sobie na dziewczyny i mam nadzieję, że nikomu nic do tego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...