Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

To co pamiętam z frontu ( Ukraina)


Rekomendowane odpowiedzi

 

Zacznę od tego!
Lwów
Mieliśmy zbiórkę
i zakąską relacje
Kimono szło spać   
choć źrenice oczu
zdawały egzamin
W niebezpiecznym
łypały - powiedział
wzrok, coś nie tak
Objawił ci pierdut!

 

Zginęło parę osób
Bo tak sufit chciał...
Kłębowisko dymu
zasłoniło mi łóżko
polowe, a spałem

 

Wkurw nieziemski
Człowiek z piasku 
otrzepuję się tylko
raz.

 

Odnoszę wrażenie,
że jestem jak kurz,
jaki wiatr zamiatał ...
przez trzy miesiące 
dziurą tęcz w czerń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

A Jo to TY -:)

 

Tak naprawdę, nie chciałem tego wstawić, bo zdaję sobie sprawę, że niekoniecznie komuś taki tekst będzie odpowiadać.

Zrobiłem to z uwagi na fakt; bo każdy powienien wiedzieć! I dlatego zdecydowałem się.

Z drugiej strony, chciałbym przeprosić za treść wszystkich, którzy żyją spokojnie i miodnie, bez aspektów wiążących wojnę i życie. To są inne sznurowadła,  jakie co niektórych ściskają wokół szyi. Dlatego o Ukrainie! Nie będę już pisać. Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gosława

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Oczywiście, że będę pisać! 

Zarówno,  doceniam twoją empatię.. dziękuję!

Zawsze gdzieś wchodziłem, i nigdy niechcący.

Z tą nadpobudliwością u mnie jest tak, że jak nic nie dzieje się w moim życiu, to wtedy mam boom, zgoła od reguł.

Z reguły! Byłem spokojnym człowiekiem. Cały sęk polega na tym, że zdałem sobie sprawę; bo zawsze byłem antysystemowy względem tego chłamu ( wybacz za wyrażenie), i postawiłem siebie przed obliczem wolności, jaką dzisiaj doceniam. Nie przeczę!  Jest w niej dużo sytuacji, z jakimi człowiek musiał i musi się zmagać. Do tego doszły pewnego rodzaju aspekty z życia codziennego; choćby na płaszczyźnie zawodowej w Niderlandach. Stąd moja decyzja, w związku z pobytem na Ukrainie. Nie żałuję i żałuję jednocześnie. Każda jedna  pozbawia moc gdybania. Chcę! Żyć taką ścieżką, jaką myślenie nie rządzi, tylko poprzez okoliczności. Wierzę! A to najważniejsze - wyjdę z tego cały.

Dziękuję tobie z całego serducha

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Hej!

Dziękuję tobie za szczerą wypowiedź. Niemalże wszędzie, jakikolwiek grunt by to nie był, obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Gdy ktoś jest inny; od razu jest poddawany diagnozie psychologicznej. Tak samo Ukraińcy...

obserwują ciebie bacznie, pod kątem zachowania. Bardziej docenią  kogoś czynami niż myśleniem. Bo takie są realia i dyscyplina, jakie pozwalają na przeżycie. Ku...a podrobione stazy, brak chełmów; z własnych śródków musiałem inwestować...

Pensja? 2500 zł . Nie robię tego dla kasy, tak jak nie piszę poezji ( jaką uwielbiam ) dla punktów. Z resztą, jak wejdziesz sobie w " tablice rozkładu" moich wierszy, zobaczysz. 

Dziękuję tobie za dobre słowo pod wierszem, jak twoje słowa motywacji.

System dada, wszak kojarzy mi się tylko z jednym, z je...nymi bankami, od jakich odstąpiłem dawno temu. Lepiej żyć skromnie, na czystym talerzu.

Pozdrowienia dla ciebie

 

@Somalija Dziękuję!

Pozdrowienia

Edytowane przez Nefretete (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...