Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"Okolice - jest ich wiele" - zapraszam do czytania


BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ukończyłem pierwszy rozdział w książce pt.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dopracowywałem go bardzo długo, jednak ostatecznie (moim zdaniem) było warto.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

A o czym ta książka?

Można powiedzieć, że co okolica, to ploteczka. A ta książka właśnie zbiera takie ploteczki dotycząca miejsc znanych i tych mniej. Pierwszy rozdział to nosi nazwę "Kamienica", ożna się już domyśleć że to właśnie w tym rozdziale ploteczki będą dotyczyć tegoż oto budynku. Jednak mogę wam obiecać że nie tylko kamienicą książka będzie żyła.

 

  Zostało mi tylko życzyć miłego czytania.

 

Nie byłbym też sobą gdybym nie wkleił jakiegoś fragmentu na przekąskę.

 

"[...] Mówią że "jeden poszedł, ale nie wrócił." Słowa te wypowiedział staruszek uważany w gruncie rzeczy za alkoholika i menela. Jednak nim nie był. To bardzo inteligentny człowiek był przed 60 laty. Wojnę pamiętał i był więziony w Auschwitz Birkenau. Był narodowości żydowskiej. Pierwszego dnia kiedy dotarł do tego miejsca owianą złą sławą, zamarł. Kto nie przeszedł pod drążkiem zamocowanym na metr pięćdziesiąt wysokości tego kierowali do pracy. Kto zaś był niższy trafiał wprost do komory gazowej. W ten okrutny sposób stracił swoja jedyną pociechę życia. To była jedyna pamiątka jaką pozostawiła żona, a mianowicie stracił tak syna. Nie powiedział nic złego, że z kamienicy nikt nie wrócił, miał nawet rację. [...]"

 

Zapraszam serdecznie:  

 

Edytowane przez BPW
poprawki :) (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...