Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Blask ciekawości


Gość Natalka16

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne haiku wydawać by się mogło że to księżyc popełnia grzech (ciekawość to pierwszy stopień do ... jakoś tak to szło) a tu mamy milusią podglądaczkę, ciekawska chce oceniać - co tam lustrować, groźnie to brzmi dlatego tak mnie cieszy - popularne słówko lustracja niosące w sobie śledztwa, przesłuchania i to co lubię najbardziej związaną z tym karę, księżyc wprawdzie nigdy nie był głośny, no chyba że pełnia i te wilkołaki robią tam hałas, i wampiry (o przepraszam) wampirzyce) jak to kochane stworki, one niczym sekta  japońskich skrytobójców ninja stara się to robić po cichu. Mam nadzieję że nie odsłoniłem zbyt wiele z tego "zabójczego" haiku, które na zabój polubiłem za ciekawość.

Pozdrowionka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ohcil lustrować może mieć inne znaczenie. Dziękuję za obszerny komentarz, pozdrawiam.  ;) ta dwuznaczność jest tu mocną stroną. Niekoniecznie chcę teczki sprawdzać, może sprawdzić tylko, czy w porządku, czy już śpisz, czy na orgu jeszcze:) ciekawski bardzo, miły, cicho, wcześnie robi się ciemno, znienacka się pojawia. Można by  jeszcze ze 3 ciekawe interpretacje napisać. Jest w pełni to widać na zdjęciu. Haiku piszę codziennie, czasem lepsze czasem słabsze, napiszę Ci w tajemnicy, że to lekkie przymiarki do konkursu. Nie liczę na laury, ale czemu nie spróbować. Oczywiście muszą być niepublikowane nigdzie. Czasem te, co wygrywają, są dla mnie zaskoczeniem, wydają się bardzo proste. Raz tam jakieś wyróżnienie było, ale nie chwale się takimi rzeczami.

Edytowane przez Natalka16 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Poza obserwacją (podglądaniem), pozostaje kontrola ludzi. Przecież szogunat nie posiadał policji do tego byli ninja (oddział specjalny)i samuraje.

 

Tylko, uuu. Haiku to podróż przez meandry myśli czytelnika, aż do przebłysku (może być radości). Teraz zamieniam się w obserwatora obserwującego.

lustrując ludzi
księżyc zagląda cicho
wzrokiem ciekawskim

Pierwsza linijka - strzelec wyborowy pilnie wypatruje zagrożenia. Druga linijka - Szpieg o pseudonimie księżyc zakrada się. Trzecia linijka - nieszczęsna ciekawość wzroku (kamera) odwraca rolę (sic! przebłysk) to on jest obserwowany przez swoich mocodawców lub wroga. Wniosek pojedynek snajperów :)))))

To jest haiga czy haiku ?

Napisz może być na priv gdzie to zawalczymy :)))

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ohcil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ohcil tu masz racje haiku więc nawet zdjęć nie powinno się wstawiać, ale ludzie lubią ładne fotki. Konkurs na razie to taki mały, docelowo "Wiśnie i wierzby" ale to gdzieś w sierpniu dopiero. Może wyczaje jakiś inny, pewnie tak, to dam znać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...